Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Profilaktyka

Profilaktyka (29)

piątek, 18 marzec 2022 17:34

Broszury informacyjne dla dzieci i rodziców

Napisane przez
Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Departament Kształcenia Ogólnego MEiN przekazał dwie broszury w wersji elektronicznej: “Dzieci w wirtualnej sieci” i “Nastolatki w wirtualnym tunelu”.

Publikacje opracowane zostały przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu.

Prosimy o zapoznanie się z tymi broszurami:

Dzieci w wirtualnej sieci pdf 

Nastolatki w wirtualnym tunelu pdf

źródło https://www.ko.rzeszow.pl

Uwaga! Począwszy od 7 marca, w każdy poniedziałek w godzinach 18-20 przy darmowym całodobowym Dziecięcym Telefonie Zaufania 800 12 12 12 będzie dyżurował radca prawny, który udzieli specjalistycznej pomocy w sprawach cudzoziemców i uchodźców.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę i napływem uchodźców do Polski Rzecznik Praw Dziecka uruchomił dodatkowe dyżury specjalistów, z którymi można porozmawiać, dzwoniąc na bezpłatny Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12.

Dla wszystkich dzieci, młodzieży, ale i rodziców, którzy potrzebują pomocy w tym strasznym wojennym czasie, a nie znają języka polskiego, od środy 2 marca przy darmowym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 dyżuruje psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim). Terminy dyżurów poniżej.

poniedziałek, 20 grudzień 2021 15:43

Doświadczasz przemocy ze strony najbliższych? NIE POZWÓL NA TO!

Napisane przez
Materiały profilaktyczne - ulotki przekazane przez Gminny Zespół Do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dostępne są u pedagoga szkolnego.

poniedziałek, 25 październik 2021 11:18

Program profilaktyki uzależnień w formie warsztatów słowno – muzycznych

Napisane przez
22 października br. odbył się KONCERT PROFILAKTYCZNY „DROGA DONIKĄD”.  Na scenie GOK-u w Nowym Żmigrodzie zaprezentował się  gitarzysta Arkadiusz Zawiliński. W trakcie spotkania, zorganizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie dla uczniów z klas VII – VIII artysta mówił o potrzebie wzorców, wpływie grupy rówieśniczej na jednostkę, o niebezpieczeństwie uzależnień. Zachęcał do dyskusji na temat zainteresowań młodych ludzi oraz zagrożeń we współczesnym świecie. Muzyk przestrzegał młodych ludzi przed sięganiem po używki. Zachęcał do bycia odpowiedzialnym, kreatywnym i do spełniania swoich marzeń. Swoją prelekcję urozmaicał autorskimi utworami muzycznymi. Spotkanie bardzo podobało się uczniom. Koncert odbył się w ramach realizacji w szkole programu profilaktycznego.  Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja profilaktyki będzie dla młodych ludzi szkołą podejmowania właściwych decyzji.
czwartek, 09 wrzesień 2021 17:01

Wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży

Napisane przez
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

 

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Szczegóły: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/800-800-605---ruszyla-calodobowa-bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-rodzicow-i-pedagogow-pomagamy

poniedziałek, 14 czerwiec 2021 11:51

Pakiet materiałów profilaktycznych od GKRPA

Napisane przez
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie przekazała nam pakiet materiałów profilaktyczno-edukacyjnych w postaci broszur, ulotek i plakatów dotyczących DOPALACZY. Materiały zostaną przekazane uczniom z klas IV-VIII oraz rodzicom.
 
Ulotki dla uczniów:                                                                 Broszury dla rodziców:
„Bądź ostrożny baw się bezpiecznie”.                                „Nie miałam pojęcia, że to dopalacze …”
„O krok od tragedii”.                                                              „Dopalacze - czemu są tak niebezpieczne”
„Dopalacze – nie ignoruj problemu”.                                 „Dopalacze - gdzie szukać pomocy?
„Dopalacze niosą śmierć. Nie ryzykuj!”                             „Dopalacze - zachowaj czujność?
„Makabryczne konsekwencje”.
„Narkotyki? Dziękuję nie próbuję”.
 
Dziękujemy za przekazane materiały profilaktyczne. 
poniedziałek, 31 maj 2021 08:21

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Napisane przez
Barbara Świerzowska
piątek, 14 maj 2021 09:34

OGŁASZAMY TYDZIEŃ ULGI DLA UCZNIÓW !

Napisane przez
Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Tydzień ulgi organizowanego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oznacza to, że tydzień od 17 do 21 maja będzie bez: odpytywania, sprawdzianów, kartkówek, zadań domowych.

Zdaniem specjalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, powrót do szkół to dla dzieci z jednej strony radość, z drugiej zaś lęk związany z koniecznością ponownego nawiązania relacji z nauczycielami i sprostania ich wymaganiom. By zaradzić tym problemem Instytut Psychologii UJ organizuje „Tydzień ulgi”.

Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów, nauczycieli: podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów i  nauczycieli  – tak na stronie Instytutu Psychologii UJ (https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi) prof. Aleksandra Gruszka-Gosiewska wyjaśnia, jaki cel przyświeca projektowi.

Do programu przystąpiło już ponad 1900  szkół z całej Polski. 
 
Strona 1 z 3