Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Aktualności (734)

środa, 28 wrzesień 2022 15:47

ZABAWMY SIĘ W TEATR!

uczniów naszej szkoły do udziału w warsztatach teatralnych
organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie.

Szczegóły na plakacie.

Zgodnie z art. 42 ust. 2f ustawy – Karta Nauczyciela przedstawiamy godziny dostępności nauczycieli w szkole przewidziane na konsultacje z uczniami lub rodzicami.

GODZINY DOSTEPNOŚCI NAUCZYCIELI

środa, 21 wrzesień 2022 09:09

Zebranie wywiadowcze dla rodziców

Dyrekcja szkoły informuje, że w dniu 22 września 2022 r. (czwartek)

odbędzie się zebranie wywiadowcze dla rodziców:

godz. 16.00  zebranie ogólne na hali sportowej

następnie  spotkanie z wychowawcami w klasach.

poniedziałek, 19 wrzesień 2022 11:55

WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS 4

Dnia 15 września 2022 roku odbył się wyjazd integracyjny dla klasy IVa i IVb. Uczniowie klas 4 wraz z wychowawcami wyruszyli autobusem szkolnym do Samoklęsk do obiektu „Szeran”. Tam mieliśmy do dyspozycji cały plac zabaw: huśtawki, boisko, domek ze zjeżdżalnią, miejsce do wypoczynku z dużą ilością leżaków, foteli i krzeseł oraz pomieszczenie jadalne gdzie mogliśmy się posilić, a było czym…..

Uczniowie, by lepiej się poznać brali udział w wielu zabawach integracyjnych, grali w piłkę nożną, siatkówkę, rozmawiali, bawili się w głuchy telefon, skakali na skakankach, przeskakiwali linę.

Wyjazd  był szansą na lepsze poznanie się uczniów, upłynął w miłej i ciepłej atmosferze,  był wspaniałą przygodą, która na długo zostanie uczniom w pamięci.

Wychowawcy klas IV

środa, 07 wrzesień 2022 11:24

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice.

Przypominamy, że płatności za obiady za miesiąc wrzesień

dokonujemy w październiku (od 1 do 10).

czwartek, 01 wrzesień 2022 14:49

Narodowe Czytanie 3 września 2022

Przed nami jedenasta edycja ogólnopolskiej akcji propagującej czytanie  polskiej literatury.

Jak co roku, w pierwszą sobotę września, pod patronatem pary prezydenckiej,  w wielu miejscach w kraju i za granicą  rozpocznie się lektura  „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Wybór dzieła jest nieprzypadkowy, bowiem  200 lat temu wydanie tego zbioru wierszy wyznaczyło początek polskiego romantyzmu, któremu jest poświęcony obecny rok.

„Ballady i romanse” to dzieło znane kolejnym pokoleniom  Polaków. Inspirowane ludową tradycją wiersze mają niezwykłą wartość w literaturze polskiej. Mickiewicz wprowadza elementy świata nadprzyrodzonego, ukazuje  tajemniczość i niezwykłość litewskiej przyrody, ale przede wszystkim przekazuje ponadczasowe przesłanie moralne. Na uwagę zasługuje również kunszt poetycki języka i kompozycji wierszy.

Wśród 14 utworów  znajdziemy takie ballady jak : RomantycznośćŚwiteziankaTo lubię , LiliePani Twardowska.

Zapewne usłyszymy je w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania, również w naszej szkole.

Małgorzata Tłuściak

czwartek, 01 wrzesień 2022 14:15

FINAŁ II edycji akcji „Pocztówka z wakacji”

Pocztówka z wakacji w skrzynce pocztowej to coraz rzadszy widok. W dobie wszechobecnej elektroniki, w erze Internetu i telefonów komórkowych my podtrzymując tę piękną tradycję zaprosiliśmy uczniów, rodziców i pracowników szkoły do udziału w II edycji akcji „Pocztówka z wakacji”.

W czasie tegorocznych wakacji do szkoły przyszło kilkadziesiąt pocztówek z różnych stron Polski: Łeba, Kołobrzeg, Jarosławiec, Sopot, Władysławowo, Szczecin, Wrocław, Krasnobród, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Kraków, Częstochowa, Solina, Lesko, Balnica, Rabka Zdrój, Poręba Wielka. Pocztówki przysłali także uczniowie zwiedzający Magurski Park Narodowy.

Gorące jak słońce pozdrowienia dotarły również z zagranicy: Niemcy (Berlin, Kolonia, Jezioro Bodeńskie), Chorwacja (Dubrownik, Maslinica wyspa Šolta, Milna wyspa Brač, Zaostrog),  Włochy (Rzym, San Marino). Pozdrowienia z Sycylii dotarły 29 września br.

Serdeczne podziękowania kierujemy do uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy podczas wakacyjnych podróży nie zapomnieli o szkole. Zerkając na pocztówki, które do nas nadesłaliście łatwo nam było sobie wyobrazić jak fantastycznie spędzacie wolny czas. DZIĘKUJEMY!!!

środa, 31 sierpień 2022 16:47

Plan lekcji na nowy rok szkolny

Informujemy, że w górnej zakładce "Plan lekcji" został umieszczony

rozkład zajęć dla poszczególnych klas,

obowiązujący od 1 września nowego roku szkolnego 2022/2023

wtorek, 30 sierpień 2022 15:21

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

czwartek 1 września 2022 r.

8.00 – msza św. w Sanktuarium bł. ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie

9.00 – część oficjalna na hali sportowej

Po części oficjalnej nastąpi spotkanie z wychowawcami
w salach lekcyjnych.