środa, 20 luty 2019 11:13
Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie!
Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli 1% należnego podatku za 2018 rok
przekażecie Państwo naszej szkole.

Liczymy na Państwa życzliwość.

Gwarantujemy, że uzyskane pieniądze będą w całości wykorzystane
na potrzeby dzieci i szkoły.

Podczas wypełniania formularza PIT należy wpisać KRS: 0000270261
oraz cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie 3382
poniedziałek, 18 luty 2019 14:42
„Jak trudno żegnać Kogoś, kto jeszcze mógł być z nami...”

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 17 lutego 2019r. zmarła wieloletnia nauczycielka naszej szkoły Pani Władysława Płocic. Miała 69 lat.

Pracowała w naszej szkole w latach 1983-2006, uczyła matematyki. Była wybitnym pedagogiem, wychowawcą i przede wszystkim wspaniałym człowiekiem. Wspierająca i tolerancyjna, zawsze potrafiła zrozumieć i pomóc nie tylko swoim wychowankom, ale i współpracownikom. W naszej pamięci pozostanie jako serdeczna, życzliwa, dzieląca się wiedzą nauczycielka. Jej uśmiech i poczucie humoru będziemy zawsze wspominali.

Z wielkim żalem żegnamy naszą koleżankę i nauczycielkę, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie składają:

dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w środę 20 lutego 2019 r. o godzinie 14.00 w Kościele Parafialnym w Nowym Żmigrodzie.

wtorek, 05 luty 2019 13:37
W piątek 25 stycznia 2019r. odbył się  wyjazd na kulig do miejscowości Regietów -  ,,Gładyszów”. W tym miejscu znajduje się największa stadnina koni huculskich hodowanych w Polsce. Na kulig pojechali uczniowie klas: 4a, 4b, 5a, 5b razem było 47 uczniów i 4 opiekunów.

W programie był : 1 godzinny kulig, zabawy na śniegu, zwiedzanie stadniny, miejsca tradycji i obyczajów oraz czas na posiłek.

Celem wycieczki było: poznanie nowego miejsca, zdobywanie nowych doświadczeń, świetna zabawa i integracja zespołów klasowych.

Po przybyciu autokarem do Regietowa i po chwili odpoczynku wsiedliśmy do sań. Sanie mogły pomieścić maksymalnie 5 osób dorosłych lub 6 dzieci. Sań zaprzężonych w dwa konie  było razem 10. W trakcie kuligu był postój dla koni, a uczestnicy mieli czas na zabawy w śniegu. Potem konie ruszyły dalej, aż dojechaliśmy do miejsca z którego wyruszyliśmy. Po kuligu zwiedzaliśmy stadninę z końmi i izbę tradycji. Na końcu zwiedzania poszliśmy do karczmy, gdzie zjedliśmy pyszny i ciepły posiłek.

Po posiłku był znów czas na zabawę. Bawiliśmy się w śniegu, w bitwę na śnieżki, byliśmy na siłowni, zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni, kręciliśmy się na karuzeli, a zabawom  śnieżnym nie było końca. Niestety czas szybko biegł i musieliśmy wyruszyć w powrotną drogę

Wszystkim się bardzo podobało, wróciliśmy zadowoleni chociaż trochę zmarznięci, no ale cóż przecież to zima…..

Uczennice klasy Va

piątek, 25 styczeń 2019 10:00
28.01.2019r. (poniedziałek)
  1. Zupa kalafiorowa (masło, seler, śmietana).
  2. Ryż z bitą śmietaną i truskawkami (mleko, śmietana).
piątek, 25 styczeń 2019 09:56
Odpłatność za obiady – za miesiąc
LUTY 2019
dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wynosi – 27,00 zł
Ilość dni – 10
Cena jednego obiadu – 2.70 zł
Wpłaty za obiady regulujemy: do 8 LUTEGO!!!
OD WTORKU DO PIĄTKU
w godz. od 10.00 do 12.00
piątek, 25 styczeń 2019 09:52
21.01.2019r. (poniedziałek)
  1. Zupa jarzynowa (masło, seler, śmietana).
  2. Makaron po włosku (mąka pszenna, jaja).

22.01.2019r. (wtorek)

1. Zupa grysikowa (seler).
  2. Kotlet schabowy (jaja, bułka tarta, mąka pszenna), kapusta gotowana (masło), ziemniaki.

23.01.2019r. (środa)

1. Kapuśniak (seler).
  2. Gołąbki w sosie pomidorowym (mąka pszenna, śmietana).

24.01.2019r. (czwartek)

1. Rosół z makaronem (seler, mąka pszenna, jaja).
  2. Pałka z kurczaka, surówka z marchewki (majonez), ziemniaki.

25.01.2019r. (piątek)

1. Barszcz ukraiński (masło, seler, śmietana).
  2. Makaron z serem (mąka pszenna, jaja, ser biały).

Szczegółowy wykaz alergenów jest do wglądu u Pani intendentki w Szkole Podstawowej w Nowym Żmigrodzie.