piątek, 24 maj 2019 11:09
14 maja 2019r mimo brzydkiej i deszczowej pogody 49 uczniów  klasy 5a, 5b, 7a i 7b pod opieką  wychowawców wyruszyło  na szkolną wycieczkę do Łańcuta i Rzeszowa.
Wycieczka do Łańcuta 2019
piątek, 24 maj 2019 09:01
21 maja 2019 roku w Społecznej Szkole Podstawowej w Jaśle odbył się II Powiatowy Konkurs pod hasłem „Owocowe Czary Mary”, w którym został wyłoniony Mistrz Owocowych Czarów.
Konkurs był skierowany do najmłodszych uczniów (klas I-III). Jest to konkurs propagujący zdrowe odżywianie. Uczestnicy konkursu mieli  za zadanie skomponować i wykonać dekorację z owoców i warzyw w sposób ciekawy, oryginalny, zachęcający do spożycia.
Do konkursowej rywalizacji przystąpiło 6 szkół:  Szkoła Podstawowa Nr  6 w Jaśle, Szkoła Podstawowa Nr  12  z  Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle, Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie, Niepubliczna  Szkoła Podstawowa w Gliniku Polskim, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jaśle, Szkoła Podstawowa w Kołaczycach, Społeczna Szkoła Podstawowa w Jaśle.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a: Wanda Bogacz, Sandra Żurkiewicz i Julia Dynia. Opiekunem uczennic była pani Teresa Frydrych.
Jury w składzie : p. Danuta Więcek, p. Agnieszka Kokoczka, p. Marta Baran i  p. Aneta Banaś brało pod uwagę kreatywność wykonywanych prac i pomysłowość.  Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem oryginalności poszczególnych prac. Czapkę MISTRZA OWOCOWYCH CZARÓW otrzymali  uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołaczycach. Nasze uczennice otrzymały wyróżnienie. Jury było pod wrażeniem naszych arbuzowych lodów.
Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Kawiarnię Parkowa w Jaśle, Firmę Cateringową „Miradar” oraz Zespół Szkół Społecznych w Jaśle.
piątek, 17 maj 2019 12:47
„Matka to najpiękniejsze słowo świata”

Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy

na szkolną akademię z okazji Dnia Matki, która odbędzie się 24 maja 2019 roku

w sali gimnastycznej o godz. 1500

W programie:

1. Przedstawienie pt. „Śpiąca królewna”
  2. Koncert piosenek Anny Jantar
  3. Poczęstunek

Prosimy o potwierdzenie udziału do 20 maja 2019 roku.

Miło nam będzie gościć kochane Mamy

czwartek, 16 maj 2019 08:13

Na karcie konkursowej znajduje się 28 zdjęć przedstawiających przedmioty, szczegóły, detale umiejscowione w różnych miejscach szkoły. Zadaniem uczestników jest odnaleźć je i dokładnie opisać co to jest i gdzie się znajduje np. na którym korytarzu, na jakiej gazetce itd.
poniedziałek, 13 maj 2019 10:13
Dnia 30 kwietnia  bieżącego roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczął się  on wniesieniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego" i hymnu szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor Alicja Witkowska, która przybliżyła okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz podkreśliła  znaczenie jej powstania dla naszego narodu. Akademia przygotowana przez uczniów z klas 5a, 7a i 7b wyglądała nieco inaczej niż zwykle i miała charakter przedstawienia teatralnego, łączącego czasy XVIII – wiecznej Polski  ze współczesnymi. Aktorzy przebrani w stroje z epoki  prowadzili telewizyjny program informacyjny tvn 24.  Oprócz głównego prowadzącego wiadomości byli również sprawozdawcy z sejmu na bieżąco informujący o przebiegu uchwalania Konstytucji 3 Maja, przeprowadzający wywiady z  przeciwnikami jej powstania oraz korespondenci z zagranicy, którzy również poprzez wywiady z Robespierrem i Katarzyną II zapoznali widzów ze stanowiskiem tych państw wobec Konstytucji 3 Maja. Jak przystało na program informacyjny, nie zabrakło wiadomości sportowych,  prognozy pogody, a nawet reklamy czasopisma „Monitor”. Został zaśpiewany „hit” z listy przebojów – „Witaj majowa jutrzenko”. Na podsumowanie akademii narratorki podkreśliły znaczenie uchwalenia konstytucji dla przyszłych losów narodu i Polski. Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli program, żywo reagując oklaskami i śmiechem na występ kolegów, zwłaszcza widząc peruki i kostiumy z epoki. Akademię przygotowali: Elżbieta Mezglewska – Kochanik i Ryszard Turek.

Elżbieta Mezglewska – Kochanik