Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Start
piątek, 24 maj 2019 11:09
14 maja 2019r mimo brzydkiej i deszczowej pogody 49 uczniów  klasy 5a, 5b, 7a i 7b pod opieką  wychowawców wyruszyło  na szkolną wycieczkę do Łańcuta i Rzeszowa.
Wycieczka do Łańcuta 2019
Wycieczka do Łańcuta 2019
Wycieczka do Łańcuta 2019
Wycieczka do Łańcuta 2019
Wycieczka do Łańcuta 2019
Wycieczka do Łańcuta 2019
Wycieczka do Łańcuta 2019
Wycieczka do Łańcuta 2019
piątek, 24 maj 2019 09:01
21 maja 2019 roku w Społecznej Szkole Podstawowej w Jaśle odbył się II Powiatowy Konkurs pod hasłem „Owocowe Czary Mary”, w którym został wyłoniony Mistrz Owocowych Czarów. 
Konkurs był skierowany do najmłodszych uczniów (klas I-III). Jest to konkurs propagujący zdrowe odżywianie. Uczestnicy konkursu mieli  za zadanie skomponować i wykonać dekorację z owoców i warzyw w sposób ciekawy, oryginalny, zachęcający do spożycia. 
Do konkursowej rywalizacji przystąpiło 6 szkół:  Szkoła Podstawowa Nr  6 w Jaśle, Szkoła Podstawowa Nr  12  z  Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle, Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie, Niepubliczna  Szkoła Podstawowa w Gliniku Polskim, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jaśle, Szkoła Podstawowa w Kołaczycach, Społeczna Szkoła Podstawowa w Jaśle.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a: Wanda Bogacz, Sandra Żurkiewicz i Julia Dynia. Opiekunem uczennic była pani Teresa Frydrych.
Jury w składzie : p. Danuta Więcek, p. Agnieszka Kokoczka, p. Marta Baran i  p. Aneta Banaś brało pod uwagę kreatywność wykonywanych prac i pomysłowość.  Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem oryginalności poszczególnych prac. Czapkę MISTRZA OWOCOWYCH CZARÓW otrzymali  uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołaczycach. Nasze uczennice otrzymały wyróżnienie. Jury było pod wrażeniem naszych arbuzowych lodów.
Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Kawiarnię Parkowa w Jaśle, Firmę Cateringową „Miradar” oraz Zespół Szkół Społecznych w Jaśle.
piątek, 17 maj 2019 12:47
„Matka to najpiękniejsze słowo świata”

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy

na szkolną akademię z okazji Dnia Matki, która odbędzie się 24 maja 2019 roku

w sali gimnastycznej o godz. 1500

 

W programie:

  1. Przedstawienie pt. „Śpiąca królewna”
  2. Koncert piosenek Anny Jantar
  3. Poczęstunek

Prosimy o potwierdzenie udziału do 20 maja 2019 roku.

Miło nam będzie gościć kochane Mamy

czwartek, 16 maj 2019 08:13
 
Na karcie konkursowej znajduje się 28 zdjęć przedstawiających przedmioty, szczegóły, detale umiejscowione w różnych miejscach szkoły. Zadaniem uczestników jest odnaleźć je i dokładnie opisać co to jest i gdzie się znajduje np. na którym korytarzu, na jakiej gazetce itd. 
poniedziałek, 13 maj 2019 10:13
Dnia 30 kwietnia  bieżącego roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczął się  on wniesieniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego" i hymnu szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor Alicja Witkowska, która przybliżyła okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz podkreśliła  znaczenie jej powstania dla naszego narodu. Akademia przygotowana przez uczniów z klas 5a, 7a i 7b wyglądała nieco inaczej niż zwykle i miała charakter przedstawienia teatralnego, łączącego czasy XVIII – wiecznej Polski  ze współczesnymi. Aktorzy przebrani w stroje z epoki  prowadzili telewizyjny program informacyjny tvn 24.  Oprócz głównego prowadzącego wiadomości byli również sprawozdawcy z sejmu na bieżąco informujący o przebiegu uchwalania Konstytucji 3 Maja, przeprowadzający wywiady z  przeciwnikami jej powstania oraz korespondenci z zagranicy, którzy również poprzez wywiady z Robespierrem i Katarzyną II zapoznali widzów ze stanowiskiem tych państw wobec Konstytucji 3 Maja. Jak przystało na program informacyjny, nie zabrakło wiadomości sportowych,  prognozy pogody, a nawet reklamy czasopisma „Monitor”. Został zaśpiewany „hit” z listy przebojów – „Witaj majowa jutrzenko”. Na podsumowanie akademii narratorki podkreśliły znaczenie uchwalenia konstytucji dla przyszłych losów narodu i Polski. Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli program, żywo reagując oklaskami i śmiechem na występ kolegów, zwłaszcza widząc peruki i kostiumy z epoki. Akademię przygotowali: Elżbieta Mezglewska – Kochanik i Ryszard Turek.

Elżbieta Mezglewska – Kochanik