Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Aktualności (453)

środa, 31 październik 2018 08:54

11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

Napisane przez
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego od lat wspiera uzdolnioną młodzież poprzez wsparcie stypendialne, które ma różne oblicza i skierowane jest do uczniów, studentów i sportowców. W tym roku ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka pana Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Zuzanna Turek z klasy 8b. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Samorząd województwa na uroczystości reprezentowali: marszałek województwa pan Władysław Ortyl, członek zarządu pan Piotr Pilch, przewodniczący sejmiku pan Jerzy Cypryś oraz dyrektor departamentu Edukacji, Nauki i Sportu pani Barbara Pelczar-Białek.
 
Serdecznie gratulujemy Zuzi!!!
 
 
fot.  Monika Konopka
środa, 31 październik 2018 08:32

Nauczyciel na medal – Pani Katarzyna Jurkowska

Napisane przez
Pani Katarzyna Jurkowska - nauczycielka języka polskiego, była nominowana do plebiscytu NAUCZYCIEL NA MEDAL organizowanego przez Gazetę Codzienną Nowiny oraz portal nowiny24.pl pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzego Cyprysia, Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch oraz Anny Schmidt-Rodziewicz Posła na Sejm RP. 
 
W powiecie jasielskim zajęła zaszczytne I miejsce, a w etapie wojewódzkim V miejsce. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się 27 października podczas konferencji zorganizowanej przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Pani Jurkowska odebrała medal z rąk pani poseł Anny Schmidt-Rodziewicz oraz redaktora naczelnego Gazety Codziennej „Nowiny”, Stanisława Sowy.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

środa, 31 październik 2018 08:23

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pana Ryszarda Turka

Napisane przez
Miło nam poinformować, że pan Ryszard Turek – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, za zasługi dla oświaty i wychowania otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej! Uroczyste wręczenie odznaczenia odbyło się 16 października 2018 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku podczas Wojewódzkiego Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli: Podkarpacki Kurator Oświaty pani Małgorzata Rauch, Poseł na Sejm RP pan Piotr Uruski, Burmistrz Sanoka pan Tadeusz Pióro, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele związków zawodowych oraz zaproszeni goście. Pan Turek odebrał medal z rąk pani kurator Małgorzaty Rauch.

Serdecznie gratulujemy!!!

fot. Sanok.pl

środa, 31 październik 2018 08:01

Filmowa jesień

Napisane przez
Warto obejrzeć!

 Dywizjon 303. Historia prawdziwa

19 września uczniowie z klas VII-VIII odbyli wycieczkę do kina Helios w Krośnie, aby obejrzeć film "Dywizjon 303.Prawdziwa historia". Jest to adaptacja utworu Arkadego Fiedlera, który znajduje się w kanonie lektur szkolnych. Dzięki tej filmowej lekcji mieliśmy możliwość naocznego poznania historii wyjątkowej formacji w dziejach lotnictwa. Polscy piloci w Bitwie o Anglię w 1940 roku dzięki odwadze i solidarności oraz intuicji lotniczej okazali się najlepszymi na świecie. Spośród alianckich dywizjonów to im udało się zestrzelić najwięcej niemieckich maszyn. Dzięki temu bohaterskiemu osiągnięciu  piloci Dywizjonu 303 na stałe wpisali się w historię lotnictwa. Dowiedzieliśmy się,  jak ważny  był udział polskich lotników w powietrznej Bitwie o Anglię oraz czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film podobał się zarówno chłopcom jak i dziewczętom. Po seansie mogliśmy zjeść posiłek i zwiedzić Galerię VIVO w Krośnie.

Wyjazd zorganizowały panie: Iwona Turek, Wiesława Popek i Barbara Marszał.

 

Biały Kieł

Z kolei 11 października klasy IV b i VI a obejrzały adaptację jednej z najwybitniejszych powieści Jacka Londona pt.” Biały Kieł”. Uczniowie poznali historię nietypowego szczeniaka. Tytułowy bohater to mieszaniec psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko nauczył się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak zgubił się i odłączył od rodziny. Z pomocą przyszedł mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnął go do swojej wioski. Wkrótce został sprzedany złym ludziom. Od tego czasu  Biały Kieł przeżył wiele przygód, dorósł i znalazł prawdziwy dom. Film dostarczył nam wielu wrażeń i wzruszeń. Niektórzy uronili nawet niejedną łzę, przeżywając z bohaterem dramatyczne chwile.

Wycieczkę  do kina w Krośnie zaplanowała pani Iwona Turek, a opiekunem była pani Wiesława Popek. 

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tych filmów.
Naprawdę warto!

Uczestnicy