Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Aktualności (453)

poniedziałek, 19 listopad 2018 18:55

„Historia Polski pędzlem malowana”

Napisane przez
W październiku bieżącego roku w Jasielskim Domu Kultury odbył się XII Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży. Tegoroczny konkurs przebiegał  pod hasłem „ Historia Polski pędzlem malowana”.  Jak co roku, także i teraz w konkursie uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 212 prac z 32 szkół. Spośród tak wielu uczestników prace trzech  naszych uczennic zostały docenione i nagrodzone:

Karolina Banaś kl. VIa - nagroda

Magdalena Nowacka kl. VIa -  wyróżnienie

Nikola Książkiewicz  kl. VII a  - wyróżnienie

Opiekunem uczennic była Barbara Tomaszewska. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Jasielski Dom Kultury. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 9 listopada 2018r.

Nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy prace można oglądać na pokonkursowej wystawie od 9 do 30 listopada 2018 r. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury.

                                                                                          Barbara Tomaszewska

Głównym celem konkursu było kształtowanie postawy miłości do Małej Ojczyzny, poszanowania tradycji, kultury własnego regionu i narodu jako integralnych części Niepodległej Polski. Konkurs skierowany był do uczniów każdej klasy szkoły podstawowej i gimnazjum i miał charakter pracy zespołowej. Zadaniem uczniów było zebranie zdjęć, ilustracji, fragmentów z gazet, przedmiotów związanych z regionem Nowego Żmigrodu kilkanaście lub kilkadziesiąt lat wcześniej i porównanie ich (jeśli to możliwe) z teraźniejszością (uczniowie mogli wykonać również własne rysunki). Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Konkurs został zorganizowany przez panią bibliotekarz Elżbietę Mezglewską-Kochanik oraz opiekunki samorządu uczniowskiego panie:  Małgorzatę Tłuściak i Barbarę Świerzowską.

 

 
WYNIKI

Klasy 1 – 3 szkoły podstawowej

I miejsce - klasy 1a i 2b
II miejsce – klasy 1b i 2a

Klasy 4 – 6 szkoły podstawowej

I miejsce – klasa 5a
II miejsce – klasy 4a i 4b
III miejsce – klasa 5b
Wyróżnienie – klasa 6a

Klasy 7 – 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum

I miejsce – klasa IIIb
II miejsce – klasa 7a
III miejsce – klasy 7b
Wyróżnienie – klasa IIIa

Gratulujemy!!!

poniedziałek, 19 listopad 2018 11:55

Uwaga ruszają konkursy szkolne

Napisane przez
 Biblioteka szkolna oraz Samorząd Uczniowski organizują następujące konkursy:
  1. "Zbigniew Herbert znany i nieznany" dla uczniów klas 6 – 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum
  2. "Mistrz Czytania" dla klas I – III szkoły podstawowej
  3. „ Portret św. Mikołaja” dla  klas 1 - 3  
  4. „ Mikołajkowa czapka”  dla  klas 4 - 6
  5. „ Ciasteczko dla Mikołaja” dla  klas 7- 8 i gimnazjalistów 

Szczegóły i regulaminy w zakładce Konkursy oraz na plakatach.

Zachęcamy wszystkich do udziału.

środa, 07 listopad 2018 18:33

Uroczystość ślubowania klas pierwszych

Napisane przez
W dniu 26 października  2018r, odbyło się pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień, w którym oprócz rodziców, dziadków, pani dyrektor, wychowawców, nauczycieli był specjalny gość - dobra wróżka.

Dzieci z klas drugich pod kierunkiem pań: Alicji Nawracaj i Beaty Pieszczoch przygotowały dla młodszych kolegów wesołą piosenkę oraz prezenty w postaci zakładek do książek.

Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wędrując po kilku krainach zdobywali czarodziejskie klucze.

W krainie muzyki uczniowie śpiewali piosenki i grali na instrumentach. W krainie pracy pierwszoklasiści oddzielali kasztany od żołędzi. W krainie miłości dzieci opowiadały o tym jak kochają swoją ojczyznę, a w krainie mądrości odpowiadały na szereg pytań i zagadek.

Swoją postawą uczniowie udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły pani Alicja Witkowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia…” – mówiła p. dyrektor dotykając ołówkiem  jak - czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali z rąk pań wychowawczyń: Anny Suskiej i Małgorzaty Bobuli pamiątkowe dyplomy oraz „Kuferki” z przyborami do zajęć.

Były pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

W rolę dobrej wróżki wcieliła się Kasia Bieniek, a po krainach oprowadzali pierwszaków: Ola Szyndak,  Artur Frydrych, Ula Idzik, Maciek Marciniec. Uroczystość  prowadziła pani pedagog Joanna Kmieć.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

FOTORELACJA