Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Aktualności (440)

czwartek, 31 maj 2018 17:58

Wycieczka do Zakopanego

Napisane przez

W dniach 23 i 24 maja odbyła się wycieczka do Zakopanego. Uczestniczyli w niej uczniowie klas szóstych i czwartych. W pierwszym dniu przeszliśmy Doliną Kościeliską, w której obejrzeliśmy Jaskinię Smoka i zjedliśmy świeże oscypki. Pogoda w górach szybko się zmienia, dlatego mieliśmy przygodę z deszczem. Po drodze do pensjonatu „Maria” w Poroninie zobaczyliśmy Małą i Wielką Krokiew. Wieczorem graliśmy na boisku i jedliśmy kiełbaskę z ogniska. W drugim dniu pojechaliśmy do Tatrzańskiego Parku Narodowego. W jego siedzibie oglądaliśmy multimedialne prezentacje i filmy. Następnie wyjechaliśmy kolejką linową na Polanę Szymoszkową, skąd podziwialiśmy Tatry. Kolejnym punktem programu były Krupówki. Tu kupiliśmy pamiątki, wśród których znalazły się ciupagi, pantofle, figurki. Około godziny 16.00 udaliśmy się na Termy Bukowina, gdzie zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach i pływaliśmy w basenach. Dwa dni minęły bardzo szybko. W Żmigrodzie byliśmy około godz. 21.00.

Wycieczka bardzo nam się podobała i dziękujemy organizatorce: pani Małgorzacie Tłuściak oraz opiekunom: pani Katarzynie Jurkowskiej i panu Antoniemu Hućce.

Kinga Kostrząb kl 6a

23 maja 2018r odbył się w naszej szkole XV Powiatowy Konkurs Matematyczny – Matematyk na medal. W konkursie uczestniczyło 57 uczniów z 12 szkół powiatu jasielskiego i krośnieńskiego: Cieklin, Dębowiec, Wola Dębowiecka, Iwla, Łężyny, Łubno Szlacheckie, Tarnowiec, Umieszcz, Osiek Jasielski, Łajsce, Nienaszów i Nowy Żmigród. Konkurs składał się z dwóch  części. Pierwsza część to test zadań zamkniętych, druga to zadania otwarte. Po zakończeniu konkursu uczniowie otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez panie z naszej szkolnej kuchni. Nauczyciele poprawili prace i ustalili wyniki konkursu .

Laureaci

I miejsce Kamil Mędrek – Tarnowiec

II miejsce Martyna Kmiecik - Cieklin i Natalia Grzywacz – Nowy Żmigród

III miejsce  Adrian Jakubowski – Łajsce

Finaliści

IV miejsce Justyna Wilk –Nowy Żmigród

V miejsce Patrycja Betlej – Umieszcz i Julia Klug –Iwla

VI miejsce Aleksandra Śmiertelny – Nowy Żmigród i Anna Sawicka –Tarnowiec

Wręczenia nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Nowy Żmigród dokonała pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie. Każdy uczestnik otrzymał także skromny upominek  i dyplom.

Nauczyciele matematycy 

środa, 30 maj 2018 08:52

Dzień Mamy i Taty w klasie Ib

Napisane przez
W środę 23 maja dzieci z klasy Ib zaprosiły do szkoły swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Uroczystość odbyła się w GOK-u. Uczniowie zaprezentowali się w pełnej humoru inscenizacji pt. "Córeczki". Niezapomnianych wrażeń dostarczył wiersz pt. "Okulary", w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. Występ przeplatany był wierszami i piosenkami. Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty: kwiaty dla mamy i breloczki z kluczykami dla taty. Na zakończenie uroczystości był słodki poczęstunek. Wszyscy w dobrych humorach rozeszli się do domów. 

Beata Pieszczoch - wychowawczyni klasy Ib

FOTORELACJA

W dniu 25 maja 2018r. na  Rynku w Żyrakowie odbyły się „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”. „Słoneczne Dni” są kampanią o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. W ramach „słonecznego wydarzenia” Związek Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje akcję edukacyjną skierowaną w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu 22 gmin należących do Związku tj. Miasta Jasła oraz Gmin: Biecz, Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Dębica, Miasto Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec i Żyraków.
Gminę Nowy Żmigród reprezentowały uczennice naszej szkoły:  siostry Ewelina i Justyna Wilk oraz Wiktoria Zięba. Justyna zajęła I miejsce w konkursie plastycznym. Tematem konkursu był plakat o tematyce ekologicznej, promującej oszczędzanie energii oraz odnawialne źródła energii takie jak energię słoneczną, wiatrową, wodną i geotermalną oraz ukazującej korzyści dla człowieka i środowiska związane z ich wykorzystaniem, wykonany techniką mieszaną.  Ewelina wykonywała pracę na miejscu podczas imprezy. Wiktoria otrzymała wyróżnienie w w/w konkursie. Opiekunem uczennic była pani Barbara Świerzowska. Dziewczynki otrzymały dyplomy i cenne nagrody, które wręczali: Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki pan Andrzej Czernecki, wójt Tarnowca pan Jan Czubik oraz wójt Żyrakowa pan  Marek Rączka.
Akcja  „Słoneczne Dni” obejmowała: „bieg po słońce”, quizy, gry i zabawy oraz konkursy plastyczne. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne i wokalne. Były atrakcje z udziałem artystów z teatru ulicznego Wagabunda. Na zakończenie imprezy wystąpiła Roksana Węgiel.