Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Aktualności (494)

Spotkanie z matematyką w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle - podsumowanie XVIII Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa

15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle odbyło się „Spotkanie z matematyką”, w czasie którego dokonano uroczystego podsumowania konkursu matematycznego przeprowadzonego wcześniej w jasielskich szkołach różnego typu.

W spotkaniu wzięli udział wyróżnieni uczniowie, laureaci, ich opiekunowie dydaktyczni, rodzice, organizatorzy oraz zaproszeni goście: Pani Senator Alicja Zając, Pani Burmistrz Elwira Musiałowicz – Czech, Naczelnik Wydziału Rozwoju Promocji i Spraw Społecznych Powiatu Jasielskiego - Pan Andrzej Konopka oraz dyrektorzy jasielskich szkół.

Jasielski Konkurs Matematyczny ma niezwykle bogatą, bo już ponad osiemnastoletnią tradycję, a jego patronem jest nasz wybitny rodak - matematyk Hugo Dionizy Steinhaus. Tegoroczny konkurs odbywał się na 3 poziomach: w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz w szkołach ponadgimnazjalnych. W czasie konkursu uczniowie pasjonujący się „królową nauk” - matematyką, rozwiązywali zadania przygotowane przez organizatorów. W tym roku w konkursie wzięło udział: 77 uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8b Justyna Kudłaty, która znalazła się w gronie laureatów. Opiekunem uczennicy był pan Mirosław Biernacki.

GRATULUJEMY!

sobota, 27 kwiecień 2019 10:12

Gminny turniej gry w szachy i warcaby

Napisane przez
12 marca 2019 roku  w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbył się Gminny turniej gry w szachy i warcaby. Partie rozegrano systemem każdy z każdym. Nasi uczniowie zajęli miejsca na podium. Opiekunem był pan Stanisław Zoła.

Wyniki szachy

I miejsce Karol Mroczka
II miejsce  Wiktor Kania
III miejsce Seweryn Wiatr

 

 Wyniki warcaby:

I miejsce Seweryn Wiatr
II miejsce Wiktor Kania
III miejsce Karol Mroczka 
 
 
piątek, 26 kwiecień 2019 08:06

Informacja

Napisane przez
Przepraszamy wszystkich odwiedzających
za utrudnienia występujące w funkcjonowaniu strony internetowej naszej szkoły. 
piątek, 15 marzec 2019 07:14

Kamizelki odblaskowe od Funduszu Sprawiedliwości

Napisane przez
15 października 2018 roku  Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministerstwo Edukacji Narodowej zainaugurowały wielką akcję bezpieczeństwa na drogach w ramach, której rozdanych zostanie 3 miliony kamizelek odblaskowych – w ramach kampanii „Dobrze Cię widzieć”. Takie kamizelki trafiły do naszych uczniów w dniu 14 marca, 233 uczniów "zaświeciło". Ambasadorem wyjątkowego przedsięwzięcia jest popularny aktor Cezary Pazura. Akcja „Dobrze Cię widzieć” współfinansowana jest przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.