Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 75
Szkolny blog

Szkolny blog (81)

środa, 14 październik 2009 10:19

Otrzęsiny

Napisane przez

Otrzęsiny klas pierwszych


13 października o godzinie 16, na sali gimnastycznej w naszej szkole, odbyły sie otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum.
Zabawę przygotowały klasy drugie. Nie zabrakło pełnych humoru zadań, z którymi zmagali się uczniowie. Rywalizacja między trzema klasami była bardzo wyrównana, ale ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa Ia, której wychowawczynią jest pani Małgorzata Tłuściak. Drugie miejsce zajęła klasa Ib wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Jurkowską. Trzecie miejsce przypadło klasie Ic i wychowawcy panu Stanisławowi Zole. W ten sposób wszyscy uczniowie klas pierwszych, stali się pełnoprawnymi uczniami gimnazjum.
Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka dla całej szkoły, na której wszyscy świetnie się bawili.

baloniki
baloniki baloniki
drugie klasy
drugie klasy drugie klasy
dyrekcja - rota
dyrekcja - rota dyrekcja - rota

Więcej zdjęć z otrzęsin znajdziesz w galerii !

piątek, 09 październik 2009 14:35

Pasownia na ucznia

Napisane przez

Pasowanie na ucznia


pasowanie_na_uc...
pasowanie_na_ucznia pasowanie_na_ucznia
  

We wrześniu w naszej szkole odbyło się "pasowanie na ucznia" klas pierwszych. Było to bardzo uroczyste wydarzenie, w czasie którego odśpiewany został hymn państwowy i nie zabrakło pocztu sztandarowego szkoły.  Uczniowie klas drugich, przygotowali  przedstawienie dla pierwszaków, przerażonych widokiem Pani Dyrektor z ogromnym ołówkiem w rękach :)  Cała uroczystość bardzo się udała, pierwszaki wręczyły dyrekcji kwiaty i z uśmiechami na twarzach poszły na przygotowany poczęstunek. To był wielki dzień dla uczniów klas pierwszych. Na pewno długo go nie zapomną.


piątek, 09 październik 2009 13:59

Gala Walentynkowa

Napisane przez

Gala Walentynkowa


Walentynki to czas okazania sobie wzajemnej sympatii, przyjaźni i miłości. W dniu 19 lutego 2009 roku na scenie GOK – u odbyła się Gala Walentynkowa zorganizowana przez uczniów Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie. Nad całością czuwały Joanna Kmieć i Barbara Gumienna. W czasie tej uroczystości nauczyciele otrzymali walentynkowe statuetki przyznane przez Komisję Uczniowską w różnych kategoriach: Słoneczny Uśmiech, Wystrzałowa Fryzura, Styl i Elegancja, Piękny Głos, Czarujące Oczy, Najlepszy Kierowca, Super Rodzic. Nagrody wręczały znane i lubiane osoby ze świata mediów: Mariola z kabaretu Paranienormalni (Monika Młynarczyk), Pamela Anderson (Paulina Bąk), Doda (Magdalena Szyndak), Gabryśka z kabaretu Neo-nówka (Paulina Buczyńska), Robert Kubica (Ewelina Tokarczyk) i Niania Frania (Karolina Gryziec). Podczas Gali nie zabrakło też świetnej muzyki. Kilka utworów ze swojego repertuaru zaprezentował zespół Fifel Bend pod dyrekcją pana Tadeusza Źrebca. Wystąpiła również Avril Lavigne (Ewelina Tokarczyk). Dużym zaskoczeniem był występ Filipa Krawczyka „A wszystko to, bo ciebie kocham” oraz rewelacyjnego zespołu Boys (Albert Kurczaba, Przemysław Marszał, Wojciech Janik, Mateusz Kuciński) w piosence „Jesteś szalona”. Galę prowadziło wspaniałe trio: Martyna Kuś, Mirosław Buczyński i Przemysław Skiba. Wszyscy doskonale się bawili.

Ewelina nasza wspaniała woklaistka !!!


Nasz wspaniały Filipek;)


GALERIA Z GALII !

IMG_4595.JPG2
IMG_4595.JPG2 IMG_4595.JPG2
IMG_4596.JPG2
IMG_4596.JPG2 IMG_4596.JPG2
IMG_4598.JPG2
IMG_4598.JPG2 IMG_4598.JPG2
IMG_4599.JPG2
IMG_4599.JPG2 IMG_4599.JPG2
IMG_4600.JPG2
IMG_4600.JPG2 IMG_4600.JPG2
IMG_4602.JPG2
IMG_4602.JPG2 IMG_4602.JPG2

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii ;)

czwartek, 01 październik 2009 21:30

Przeglądy piosenek obcojęzycznych

Napisane przez

Śpiewanie i nauka języków obcych

 

W Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie odbywają się ciekawe konkursy, m.in. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej oraz Przegląd Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej. Organizatorami konkursu są panie: mgr Anna Majka i mgr Beata Faryj. W konkursie biorą udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum, śpiewają oni przeważnie w językach, których uczą się w naszej szkole: angielskim i niemieckim, ale zdarzają się również miłośnicy innych języków. Celem przeglądów jest propagowanie nauki języków obcych jak również twórcze wykorzystanie umiejętności językowych i muzycznych talentów młodzieży. W przeglądach oceniane są umiejętności wokalne i językowe uczestników oraz zachowanie na scenie. Nasi uczniowie wyróżniają się bardzo dobrym przygotowaniem.

 


startpoprz.12345678nast.koniec
Strona 8 z 8