Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 84
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 75
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 82
Jadłospis

Jadłospis (104)

czwartek, 06 maj 2010 17:19

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski " Poetyckie rocznice"

Napisane przez

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski " Poetyckie rocznice"    

    W piątek , 30 kwietnia b.r., w Osieku Jasielskim już po raz szósty odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski z cyklu " Poetyckie rocznice ". W tym roku uczestnicy przygotowywali wiersze Kazimierza Przerwy-Tetmajera , bowiem od śmierci poety mija 70 lat. Nasze gimnazjum reprezentowały następujące uczennice: Joanna Gajoska (kl. III c), Marzena Mędrek (kl. II a), Dominika Musiał (kl. II b), które rywalizowały z 23 uczestnikami z innych szkół. Wiersz pt. " Ikar " recytowany przez Marzenę oraz utwór pt. " Niewierny" w interpretacji Dominiki zasłużyły na wyróżnienia jury. Nagrodami były cenne książki i dyplomy. Miłym akcentem konkursu była obecność wśród jurorów pani Katarzyny Jurkowskiej, zaproszonej przez organizatorów. Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w jakże trudnej sztuce żywego słowa.     
            

środa, 31 marzec 2010 11:59

Tradycje wielkanocne w naszej szkole

Napisane przez

Tradycje wielkanocne w naszej szkole


    W środę 31 marca 2010r. w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie realizowany był program ścieżki regionalnej „zwyczaje i tradycje świąteczne”. Uczniowie brali udział w Drodze Krzyżowej, w Misterium Męki Pańskiej, w konkursach z wiedzy na temat obrzędów wielkanocnych oraz w uroczystym poczęstunku przy wielkanocnym stole. Potrawy na stół przygotowali uczniowie wszystkich klas.         Na stole znalazły się pisanki,  jajka faszerowane różnymi pysznościami, żurek, sałatki wielowarzywne, wędliny, swojskie chleby, chrzan, babki piaskowe oraz mnóstwo innych ciast              i smakołyków. Do dekoracji użyto samodzielnie upieczonych baranków z ciasta drożdżowego oraz pięknych kwiatów. Organizatorzy wykazali się dużym kunsztem w nakryciu i dekoracji stołu. W ten szczególny dzień zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele rad oddziałowych oraz uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Filialnej w Starym Żmigrodzie.


środa, 24 marzec 2010 18:07

Mam Talent

Napisane przez

Mam Talent19 marca 2010r. odbyła się druga edycja konkursu "Mam talent".Pierwsza edycja był to konkurs szkolny, natomiast druga edycja, był to konkurs międzygminny.Organizatorem był Gminny Ośrodek kultury oraz szkolna pani pedagog Joanna Kmieć.Konkurs rozpoczął się o godzinie 13 w sali GOK-u. W konkursie brali udział uczniowie z gminy Nowy Żmigród oraz z innych zaprzyjaźnionych gmin: Wiśniowej, Dydni, Łężyn i Kątów. Grand Prix zdobyła Agata Majewska natomiast pierwsze miejsce zajął: Seweryn Białoń. Drugie miejsce zajęli: Aleksandra Kułak i Hubert Dempczak. Trzecie miejsce zajęli: Piotr Mroczka, Konrad Paja i Anna Koryto. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy:)

wtorek, 09 marzec 2010 21:37

Dzień Kobiet

Napisane przez

Dzień Kobiet

     8 marca 2010r odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Nie zabrakło ciekawych informacji o tym "święcie kobiet" oraz pięknych recytacji wierszy. Wszystkich zachwyciła Marzena Mędrek, która pięknie zaśpiewała piosenką pt."Chodź pomaluj mój świat". Pod koniec akademii jak zwykle niezastąpiony okazał się Filip Krawczyk, który wraz z Marceliną Głową wystąpili w super-zabawnym skeczu i rozbawili wszystkich do łez. Akademię przygotowali Panowie nauczyciele i zatroszczyli się o to aby każda Pani otrzymała różę oraz życzenia z okazji swojego święta.


FILM Z UROCZYSTOŚCI


GALERIA

czwartek, 04 marzec 2010 15:20

Walentynki

Napisane przez

  Walentynki

   12 lutego 2010r. w naszej szkole zorganizowana była "poczta walentynkowa".Wszyscy uczniowie świetnie się bawili wysyłając sobie walentynkowe kartki.Szczególnie kochliwa okazała się klasa IIb i to oni otrzymali najwięcej kartek walentynkowych.

   O nauczycielach też nie zapomniano i również otrzymali ciekawe "miłosne wyznania" swoich wychowanków:) Natomiast akademia z okazji walentynek odbyła się zaraz po powrocie z ferii czyli 1 marca 2010r. Akademia była bardzo wesoła i z całą pewnością każdemu się podobała.Cała szkoła miała okazję dowiedzieć się czegoś ciekawego o tym szczególnym dniu.Przygotowała ją Pani Iwona Turek.

poniedziałek, 15 luty 2010 22:16

Studniówka 2010

Napisane przez

STUDNIÓWKA 2010

   W tym roku uczniowie bawili się w sali gimnastycznej. Wszystko rozpoczęło się tradycyjnym Polonezem. Była super muzyka i nastrojowe dekoracje. Studniówka zakończyła się późnym wieczorem, wspólnym śpiewaniem i wężem prowadzonym przez uczniów klas III. Zadowolona Dyrekcja dziękuje uczniom za wspaniałe zachowanie w czasie Studniówki. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z tej imprezy.


wtorek, 09 luty 2010 19:18

Kulig klas 4a, 5a, 5b i 6b

Napisane przez

 Kulig w Regietowie

    21 stycznia 2010 roku uczniowie klas IVa, Va, Vb i VIb pod opieką wychowawców pani Małgorzaty Bobuli i Barbary Tomaszewskiej, pedagoga szkolnego pani Joanny Kmieć oraz rodzica – pana Mirosława Brożyny  i Bogdana Bobuli pojechali na kulig do Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie. Ośrodek znajduje się 53 km od Nowego Żmigrodu i położony jest w malowniczych terenach Beskidu Niskiego. Znajduje się tam największa w Europie stadnina koni huculskich, obecnie liczy ok. 300 koni. Na początek zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia stadniny. Hucuły są łagodnymi i przyjaznymi zwierzętami. Dowiedzieliśmy się, że imię każdego źrebaka musi zaczynać się od pierwszej litery imienia jego matki. Obejrzeliśmy też ujeżdżalnie  i wybiegi dla koni. Do oferowanych tu atrakcji należy m.in. jazda wierzchem, rajdy konne, przejażdżki bryczką. My uczestniczyliśmy w kuligu. W saniach siedziało po pięć osób i  jeden opiekun. Po dwudziestopięciominutowej jeździe mieliśmy krótki postój na zabawę w śnieżki na miękkim i puszystym śniegu. Po kuligu przeszliśmy do „stylowej karczmy” z ogromnym kominkiem na środku. Tam mogliśmy się ogrzać, upiec kiełbaski i napić ciepłej herbaty. Dowiedzieliśmy się, że w tym ośrodku dwa dni wcześniej była ekipa filmowa „Na dobre i na złe”. Zostało tam nakręcone wesele pielęgniarki Bożenki. Zapraszamy do oglądnięcia odcinka 410. Wycieczka była bardzo udana i na pewno pozostawiła w pamięci wiele wrażeń. Serdecznie dziękuję rodzicom i opiekunom czuwającym nad bezpieczeństwem oraz wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę.