Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Jadłospis

Jadłospis (104)

poniedziałek, 03 styczeń 2011 10:51

Tydzień Wolontariatu

Napisane przez

Tydzień Wolontariatu

Nasza szkoła  włączyła się w ogólnopolską akcję SZKOŁA BEZ PRZEMOCY. W ramach tej akcji w grudniu 2010 roku zorganizowano Tydzień Wolontariatu. W tym czasie w szkole odbyły się liczne akcje m.in.


1. Zbiórka wśród nauczycieli produktów spożywczych dla potrzebujących uczniów i ich rodzin. Przygotowano trzy świąteczne paczki.

2. Projekcja filmu „Śląskie oblicza wolontariatu”, na której obecni byli przedstawiciele klas 4 – 6 szkoły podstawowej i 1 – 3 gimnazjum. Projekcję przygotował bibliotekarz pan  Piotr Figura.

3. Spotkanie z pracownikiem ze schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Jaśle     prowadzonego  przez  Stowarzyszenie im. Św. Brata Alberta. Młodzież dowiedziała się wiele o wolontariacie i pracy w schronisku m.in., że to schronisko jest jednym z wielu na terenie naszego województwa. Znacznie mniej jest schronisk dla kobiet. To spotkanie uświadomiło uczniom jak ważny jest wolontariat i zachęciło do bezinteresownej pomocy innym.

4. Klasowe mikołajki podczas których wszyscy obdarowywali się podarunkami.

5.Konkurs plastyczny „Wolontariat jest ok” Zadaniem uczniów było zaprojektować plakat zachęcający do pomagania innym.

Wyróżniono i nagrodzono prace:

- Anity Miśkowicz i Moniki Rychlickiej;

- Marceliny Głowy i  Natalii Grzywacz;

- Katarzyny Potery

6. Została przygotowana gazetka ścienna o wolontariacie oraz wystawa prac plastycznych.

Każdy może zostać wolontariuszem. Wszystko zależy od naszej woli, chęci, zaangażowania, świadomości swoich motywacji i podejmowanych działań.


czwartek, 02 grudzień 2010 14:04

Seans w 3D

Napisane przez

Seans w 3D

   W dniu 24 listopada tj. środa 2010r. , klasy Va, Vb VIa i VIb wyruszyły dwoma autokarami do Rzeszowa do kina Helios na film 3D pt "Zakochany Wilczek". Wyjazd rozpoczął się o godz. 7.00, po dwóch godzinach jazdy dotarliśmy do kina, a po kilku chwilach, w ciągu których większość uczniów zaopatrzyła się w pyszny popcorn i colę, rozpoczął się seans filmowy. Film okazał się świetną zabawą - dominował oczywiście obraz w 3D i śmieszne dialogi głównych bohaterów.
   Po filmie całą grupą udaliśmy się do pobliskiego McDonald'sa - aby coś przekąsić. Około godziny 12.30 niestety należało wracać do Nowego Żmigrodu. Wróciliśmy około 14.30 i oczywiście rozeszliśmy  się do domów. Warto było jechać, wszyscy byli bardzo zadowoleni i wyrazili chęć  powtórzenia takiego wyjazdu. 

Na potwierdzenie, dołączamy kilka zdjęć, które wykonała uczennica klasy Va Natalka Szwast.                                                                              

środa, 10 listopad 2010 16:59

Ciekawa lekcja patriotyzmu

Napisane przez

 Lekcja patriotyzmu 


    Dnia 10 listopada 2010r. odbył się uroczysty apel dotyczący odzyskania przez Polskę niepodległości. Na samym początku został wprowadzony poczet sztandarowy, a następnie odśpiewane oba hymny (narodowy i szkolny). W czasie apelu została uczniom przybliżona historia odzyskania niepodległości. Można było usłyszeć nie tylko wiersze, ale i piosenki wykonane przez szkolny chór, w którym gościnnie wystąpili chłopcy z klasy III a i b. Donośne głosy chłopców wzmocniły chór. Wszystkie piosenki zostały pięknie odśpiewane i wykonawcy dostali wiele pochwał. Na koniec Marzena Mędrek i Filip Kępa pięknie wykonali piosenkę pt. 'Jak długo w sercu naszym'. Po apelu pani dyrektor przekazała kilka informacji, a następnie uczniowie rozeszli się na lekcje.


środa, 27 październik 2010 10:08

Obowiązkowa zmiana obuwia, dni wolne i próbne testy.

Napisane przez

Obowiązkowa zmiana obuwia, dni wolne i próbne testy


    Dnia 25.10.2010r. w naszej szkole odbyły się apele mające na celu poinformowanie uczniów o:

- dniach wolnych (1 oraz 2 listopada i 11 oraz 12 listopada);
- próbnych testach dla uczniów;
- nakazie zmiany obuwia.

Wprowadzony został również zakaz opuszczania szkoły w czasie zajęć i na przerwach (drzwi są zamknięte).

poniedziałek, 11 październik 2010 17:48

Wizyta w Magurskim Parku Narodowym

Napisane przez

Wizyta w Magurskim Parku Narodowym


    W czwartek (7 października) klasa Ia, dwa dni wcześniej Ib, udała się do Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Najpierw byliśmy w muzeum i wysłuchaliśmy wykładu o ochronie środowiska, ekologii i polskich Parkach Narodowych. Następnym punktem wycieczki była czterokilometrowa ścieżka edukacyjna, która rozpoczęła się od wizyty na cmentarzu z I wojny światowej. Podczas wędrówki przez las poznaliśmy formy ochrony przyrody, gatunki różnych roślin i sposoby odbudowywania naturalnego lasu. Na koniec zobaczyliśmy żydowską mogiłę w Hałbowie.

Wycieczka nam się udała. Na szczęście mieliśmy piękną pogodę i chcemy żeby na następnych zajęciach w przyszłym roku to się powtórzyło.         

        

 Zdjęcia udostępnił nam Jakub Merchwa.                         

czwartek, 23 wrzesień 2010 14:42

Sprzątanie Świata

Napisane przez

Sprzątanie Świata


    Nasza szkoła jak co roku włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata” .Uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli w teren. Klasom zostały przydzielone  poszczególne obszary naszej wsi.Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do plastikowych worków. Akcja przebiegała sprawnie, udało nam się zebrać 16 worków odpadów. Śmieci zostały złożone do  kontenerów i wywiezione na wysypisko. Kolejne sprzątanie odbędzie się już za rok ;-).

niedziela, 27 czerwiec 2010 20:47

Piknik Rodzinny 2010

Napisane przez

Piknik Rodzinny 2010


    W niedzielę 27 czerwca w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców Gimnazjum. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, muzyczne i teatralne, a zaproszone zespoły: ONX, Dysonans, Gabi, Magurzanki i Fifel Band, mimo deszczowej pogody, rozgrzewały atmosferę. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której można było wygrać mnóstwo ciekawych nagród, m.in. wizyty w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, hulajnogę, żelazko, szafki, parasole i świeczniki.Integracja dzieci z rodzicami i nauczycielami oraz dobra zabawa były głównymi celami Pikniku.