Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Jadłospis

Jadłospis (104)

środa, 26 październik 2011 07:46

Uczniowie nauczaina początkowego w krainie baśni

Napisane przez

Uczniowie nauczania początkowego w krainie baśni


19 października 2011r. uczniowie klas 1-3 nauczania początkowego wzięli udział w Baśni Muzycznej „W tajemniczej krainie krasnali”, przygotowanej przez Teatr Dzieci i Młodzieży z Łodzi.
Przedstawienie, które łączyło w sobie taniec, teatr, śpiewanie piosenek i różne ciekawe konkurencje dla widzów odbyło się w jasielskim MOSiR. Wśród postaci występujących na scenie można było znaleźć skrzaty, smerfy, krasnoludki, a także niedźwiadka i bardzo sympatyczne króliczki. Jak w każdej bajce były również czarne charaktery: czarownica, wróg smerfów – Gargamel i Trol Szczerbol, który, żeby zrobić wszystkim na złość, pomieszał bajki. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, bajkowy świat udało się uporządkować, w czym cały czas bohaterom pomagały dzieci. Młodzi widzowie, także z naszej szkoły, bardzo chętnie brali udział w konkurencjach zorganizowanych dla nich na scenie.
Dzieci, które są najbardziej wdzięczną widownią, bardzo żywo reagowały na wydarzenia rozgrywające się na scenie. Co chwila pojawiały się oklaski, okrzyki i śmiech. Dziecięcy śmiech, który jest skarbem świata.
Na końcu bohaterowie bajki rozlosowali wśród publiczności nagrody, dla szczęściarzy czekały zegarki, gdy komputerowe, piłka, radio i kalkulatory. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie klas początkowych: Anna Suska, Maria Czajka, Teresa Frydrych i Alicja Nawracaj.


Więcej zdjęć w galerii

piątek, 21 październik 2011 12:09

Otrzęsiny klas pierwszych

Napisane przez

Otrzęsiny klas pierwszych

   W dniu 20 października od godziny 16:00 na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyły się tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum. Organizatorami całej tej imprezy były klasy drugie gimnazjum. Nie brakowało pełnych humoru i ciekawie urozmaiconych zadań, z jakimi  trudzili się uczniowie klasy Ia i Ib. Po wielu konkurencjach wygraną cieszyła się klasa Ia, której wychowawcą jest pani Beata Faryj. Po przysiędze bycia dobrym gimnazjalistą odbyła się fantastyczna dyskoteka, która trwała do godziny 19:30. Wszyscy uczestnicy zabawy świetnie się bawili.


Króciutki filmik:


GALERIA:


Więcej zdjęć w dziale GALERIE !!!


niedziela, 16 październik 2011 12:27

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

Napisane przez
Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

    W dniu 14 października, w Święto Edukacji Narodowej, czyli w popularnie zwanym Dniu Nauczyciela, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia właśnie z tej okazji. W akademii wzięła udział cała społeczność szkolna - nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy. Na apelu przemawiała pani dyrektor mgr Alicja Witkowska i pan dyrektor mgr Andrzej Merchwa. Podziękowali oni nauczycielom za pomoc w nauczaniu. Następnie zabrała głos rada rodziców, która dziękowała nauczycielom za ich trud, pracę i cierpliwość do dzieci oraz złożyła im serdeczne życzenia. Natomiast po przemówieniach, odbyło się śmieszne przedstawienie, w którym wzięli udział  uczniowie z klas czwartych i szóstych szkoły podstawowej oraz z pierwszych i trzecich  gimnazjum. Wyszło im to bardzo fajnie, wszyscy podziwiali talent i kreatywność młodych aktorów.

Film:


Galeria:


środa, 15 czerwiec 2011 21:39

Dzień otwarty

Napisane przez

     Dzień otwarty

   6 czerwca w naszej szkole był dzień otwarty. Rodzice mogli przyjść i obejrzeć szkołę.
Najpierw była Minilista Przebojów i Konkurs Piosenki Śpiewanej.
Później w szkole były gry i zabawy integracyjne z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli, zajęcia sportowe, warsztaty bibułkarskie i kucharskie, zajęcia w pracowni komputerowej, projekcje filmów edukacyjnych. Rodzice mogli tez obejrzeć przedstawienie „ Z interpunkcją za pan brat”, zobaczyć pokazy chemiczno-fizyczne, spotkać się z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły, zapoznać się z baza lokalowa szkoły. W tym dniu odbyły się także dwie prezentacje projektów edukacyjnych („Starożytny Egipt” i „Zycie Ziemi”). W bibliotece można było zobaczyć wystawę archiwalnych zdjęć Nowego Żmigrodu.
Mam nadzieje, ze rodzicom spodobała się nasza szkoła.

niedziela, 29 maj 2011 19:54

Wycieczka Pieniny, Oświecim, Wadowice

Napisane przez

Ostatnia wycieczka klas trzecich gimnazjum


     21/22 maja 2011r. odbyła sie juz ostatnia wycieczka klas trzecich gimnazjum. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: p.A.Majka, p.J.Kmieć, p.M.Biernacki oraz p.R.Turek. Ekipa wycieczkowa, może trochę zaspana, ale niemniej podekscytowana wyruszyła juz o 6.00 z placu przed pocztą.

Pierwszym celem naszego wyjazdu był Inwałd. Jak zapewne wszystkim wiadomo, znajduje się tam Park Miniatur. Nikomu nie brakowało wrażeń, stojąc np. przed wieżą Eiffla czy też Murem Chińskim. Skorzystaliśmy również z dodatkowych  atrakcji, jak różnego rodzaju karuzele czy kino 5D.

Kolejne elementy naszej podróży miały mniej humorystyczny charakter. Były to bowiem przejmujące grozą obozy zagłady w Brzezince i Oświęcimiu. W tych miejscach poznaliśmy dramat ludzi, którzy zostali tam zamordowani w czasie okupacji hitlerowskiej. Zwiedzanie tych miejsc dostarczyło nam niemałej dawki emocji. 

Następnie udaliśmy się do Wadowic. Zapewne to miasteczko wszystkim kojarzy się z Wielkim Rodakiem, Papieżem JP II. Odwiedziliśmy dom Karola Wojtyły, który znajduje się w o krok od kościoła parafialnego, noszącego obecnie miano Bazyliki Mniejszej. Nie mogliśmy więc nie zajrzeć do świątyni, z którą Papież był tak bardzo związany. Każdy z nas skosztował również słynną kremówkę papieską - "palce lizać"! Kolejnym miejscem zwiedzonym tego dnia była Kalwaria Zebrzydowska. Tutaj także spożyliśmy smaczną obiadokolację oraz udaliśmy się na spoczynek. Oczywiście, jak to na wycieczkach bywa, nie zabrakło atrakcji w miejscu zakwaterowania. Były to wrażenia dostarczone przez zmoczone ubrania w fontannie czy zabawy z niezawodnymi opiekunami. Rano byliśmy troszkę zdziwieni, gdy ktoś obudził się z twarzą pomalowaną pastą do zębów czy farbami(zmywalnymi oczywiście).

Rano zjedliśmy w pospiechu śniadanie, by już o o (10.00?) rozpocząć zwiedzanie Pienin. Wspinanie się na Trzy Korony było dla nas niemałą przygodą, tym bardziej dlatego, że przewodniczył nam 82-letni przewodnik! Nikt nie żałował trudu, kiedy już na szczycie mogliśmy podziwiać i sfotografować przecudne widoki. Zarówno wchodzenie na Trzy Korony, jak i schodzenie z gór było bardzo uciążliwe, jednak nie zabrało radosnej i miłej atmosfery w naszej ekipie.  To juz był ostatni etap wycieczki. Po drodze zjedliśmy obiad i pełni wrażeń udaliśmy się do domu. Zmęczenie nie przeszkodziło nam w śpiewach i pomysłowych grach w autokarze. Każdy dobrze się bawił do samego końca, nie wyłączając fantastycznych opiekunów.

niedziela, 10 kwiecień 2011 20:15

Kolejny sukces Magdaleny Stopy

Napisane przez

Kolejny sukces Magdaleny Stopy

   Po raz kolejny Magdalena Stopa z klasy 6 b wygrała Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w piątek 8 kwietnia w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Magda będzie 28 kwietnia reprezentować powiat Jasielski na konkursie wojewódzkim w Tarnobrzegu. Serdecznie gratulujemy i życzymu dalszych sukcesów.

http://www.jaslo4u.pl/ogolnopolski-turniej-wiedzy-pozarniczej--mlodziez-zapobiega-pozarom-newsy-jaslo-10603

poniedziałek, 28 marzec 2011 09:44

Wieści gimnazjalne

Napisane przez

Wieści gimnazjalne. Nowe numery !!!

W dziale "Do pobrania" dostępne są nowe numery gazetki szkolnej