SPORT (32)

sobota, 30 czerwiec 2018 09:49

Gra w paintball

11 czerwca 2018 roku uczniowie klas drugich gimnazjum wybrali się do Cieklina. W zacisznym miejscu na leśnej polanie grali w paintball. Na polu znajdują się zasłony, atrapy zabudowań, a także naturalne zasłony w postaci drzew, zarośli i naturalnych wyrobisk. To wszystko daje nieograniczone możliwości gry, kamuflażu, gry podchodowej w naturalnym lesie. Gra była bardzo emocjonująca. Grali nie tylko chłopcy ale także dziewczyny. Ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczestników. Organizatorami wyprawy byli wychowawcy: pan Stanisław Zoła i pan Antoni Hućko.
sobota, 30 czerwiec 2018 09:42

Puchar Wójta w naszych rękach

18 maja zorganizowaliśmy w hali sportowej turniej piłki siatkowej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród  pana Grzegorza Bary. W turnieju wzięło udział 6 szkół: Nowy Żmigród, Kąty, Dębowiec, Nienaszów, Osiek Jasielski oraz Łężyny.  Drużyny były mieszane 3 dziewczyny i 3 chłopaków. Oto klasyfikacja medalowa:
  1. SP Nowy Żmigród
  2. SP Kąty
  3. SP Dębowiec

Na koniec przyznano nagrody indywidualne dla najlepszej zawodniczki i zawodnika, a byli to uczniowie naszej szkoły Natalia Grzywacz oraz Wiktor Kuczała. Mecze sędziowali panowie: Antoni Hućko  oraz  Tomasz Źrebiec. Koordynatorem turnieju był pan Stanisław Zoła. Nagrody wręczali: pan wójt Grzegorz Bara oraz pani dyrektor Alicja Witkowska.

sobota, 30 czerwiec 2018 09:31

Turniej piłki nożnej

15 maja w hali sportowej zorganizowaliśmy  turniej piłki nożnej.
I miejsce zajęła drużyna  ze  Szkoły Podstawowej w  Kątach,
II miejsce SP Łężyny,
III miejsce SP Dębowiec,
IV SP Cieklin
V miejsce drużyna gospodarzy SP Nowy Żmigród.
Turniej koordynował pan Stanisław Zoła. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i puchary, które wręczyły: pani dyrektor Alicja Witkowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Bogusława Kostrząb.
sobota, 30 czerwiec 2018 09:12

Piesze rajdy terenowe

11 kwietnia uczniowie zdobyli szczyt Polańska (738 m n.p.m.)
25 maja  odbył się rajd na Kamień nad Jaśliskami (857 m n.p.m.).
18 czerwca był wyjazd w okolice Wysowej, gdzie turyści wyszli na Ostry Wierch (938 m n.p.m.).Wycieczki prowadzi przewodnik beskidzki Tadeusz Wójcik. Organizatorem jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie.
Do zdobycia pozostało jeszcze 9 z 18 szczytów. Odznaka Korona Beskidu Niskiego coraz bliżej.

wtorek, 24 październik 2017 13:01

Rajdy piesze dla młodzieży

Propagując zdrowy styl życia Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie wyszła z propozycją spędzania wolnego czasu w pięknych zakątkach Beskidu Niskiego dla młodzieży gimnazjalnej z terenu naszej gminy. Przyjęty program wycieczek turystycznych zakłada zdobycie 18 szczytów w Beskidzie Niskim o różnym stopniu trudności − od 641 m n.p.m. do 997 m n.p.m. Wycieczki prowadzi Tadeusz Wójcik – przewodnik beskidzki, ratownik GOPR, instruktor narciarstwa, pilot, kierownik i organizator wycieczek. Najwytrwalsi, którzy zaliczą wszystkie szczyty zdobędą odznakę Korona Beskidu Niskiego. Z naszej szkoły w rajdach uczestniczy grupa ok. czterdziestu uczniów.

Pierwsza wyprawa miała miejsce 26 kwietnia, a jest celem było zdobycie szczytu Tokarnia (778 m n.p.m., rejon Karlikowa).

Drugi wyjazd był w okolice Wysowej 17 maja, gdzie gimnazjaliści wyszli na szczyt Kozie Żebro (847 m n.p.m. rejon Wysowej).

Trzeci z cyklu rajdów odbył się 14 czerwca gdzie młodzież udała się na szczyt Magury Wątkowskiej (846 m n.p.m.).

26 września gimnazjaliści zdobyli najwyższy szczyt pasma – położoną pomiędzy Wysową a Krynicą – Lackową (997 m n.p.m.).

10 października miała miejsce kolejna wyprawa − tym razem szczyt − Łysa Góra nad Kątami (641 m n.p.m.).

17 października na młodzież z naszej szkoły czekała Magura Małastowska (813 m n.p.m.).

Piechurom zawsze towarzyszy wspaniała pogoda i dopisują dobre humory. Na koniec każdego rajdu jest ciepły posiłek.

środa, 21 czerwiec 2017 16:45

III Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne

19 czerwca drużyny z naszej szkoły wzięły udział w III Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych „Złap Formę” organizowanych na obiektach sportowych w Osieku Jasielskim. Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego pana Stanisława Zoły i pana Antoniego Hućko zajęli II miejsce.

Gratulujemy formy zawodnikom i opiekunom!!!

startpoprz.1234nast.koniec