Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 67
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63

Konkursy (47)

niedziela, 04 kwiecień 2010 16:53

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej w Jaśle

Napisane przez

  Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej w Jaśle


    We wtorek, 30 marca br. odbyły się w Jaśle eliminacje powiatowe, w których udział wzięło łącznie 23 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.Naszą gminę reprezentowali MAGDALENA STOPA -uczennica naszej szkoły i DARIUSZ ŻARNOWSKI z gimnazjum z Kątów,którzy udali się z opiekunem panem Tomaszem Źrebcem do komendy powiatowej PSP w Jaśle gdzie przebiegał cały turniej.
   Turniej, który odbył się  siedzibie komendy powiatowej PSP w Jaśle przebiegał w dwóch etapach – pisemnym i ustnym. W części pierwszej uczestnicy odpowiadali na 30 pytań w formie testu. Po teście pisemnym prowadziła Magdalena Stopa, która zdobyła 27pkt. na 30 pkt. możliwych i z pierwszego miejsca zakwalifikowała się do części ustnej. Podczas tej części egzaminów uczestnicy, oprócz wiedzy teoretycznej mieli za zadanie omówić i pokazać wybrane elementy wskazanego sprzętu strażackiego. - Wizualnie kandydat musiał opowiedzieć do czego dany sprzęt służy, z czego jest zbudowany i określić jego podstawowe parametry techniczne. W przerwie między egzaminami strażacy zaprezentowali młodzieży sprzęt pożarniczym, jaki posiada jasielska jednostka. - Strażacy pokazali sprzęt, zasady działania, objaśnili do czego służy. W wielu miejscowościach, gdzie są jednostki OSP nie ma takiego sprzętu, dlatego dla młodzieży jest to atrakcja, bo może z bliska i dokładnie obejrzeć ten sprzęt, a także przymierzyć pewne akcesoria pożarnicze.
   Cały egzamin szczęśliwie skończył się dla uczennicy naszej szkoły która zajęła I miejsce i będzie 30 kwietnia reprezentować naszą szkołę ,gminę a nawet powiat jasielski na zawodach wojewódzkich.
Serdecznie gratulujemy Madzi zajęcia I miejsca tym bardziej gdyż jest uczennicą klasy V i pierwszy raz startuje w takim turnieju i już z dużym sukcesem. Życzymy jej jeszcze większych osiągnięć na szczeblu wojewódzkim i awansu do turnieju ogólnopolskiego.

Galeria zdjęć mieści się na podanej stronie:   http://www.galeria.jaslo4u.pl/thumbnails.php?album=388&page=1

piątek, 26 marzec 2010 15:45

Logo szkoły

Napisane przez

KONKURS NA LOGO SZKOŁY

 

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w konkursie: „LOGO Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie”. Niech nasza szkoła poszczyci się swoim znakiem graficznym, który dzięki Waszej twórczości stanie się jej symbolem.


REGULAMIN KONKURSU

1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

2. Projekt LOGO wykonujemy w dowolnym programie graficznym na komputerze. Uczniowie nie mający dostępu do komputera, mogą korzystać ze Szkolnego Centrum Multimedialnego mieszczącego się w bibliotece.

3. Rozmiar logo nie powinien przekraczać wymiarów kwadratu o boku 10 cm, logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym.

4. Gotową pracę oddajemy organizatorowi w dwóch postaciach:

a. wydruku – na którym oprócz projektu logo podajemy: swoje imię, nazwisko, klasę i nazwę programu, w którym powstał projekt.

b. elektronicznej – w postaci pliku jpg lub gif , dostarczonego na płytce CD lub na mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. Prace można dostarczać organizatorowi do dnia 14 maja 2010r. Jedna osoba może oddać kilka projektów.

6. Podczas oceny prac będą brane pod uwagę: oryginalność pomysłu, zgodność projektu z danymi dotyczącymi naszej szkoły, czytelność projektu i estetyka wykonania.

7. Prace konkursowe będzie oceniać komisja w składzie: mgr Alicja Witkowska, mgr Andrzej Merchwa, mgr Joanna Kmieć, mgr Anna Majka, mgr Sławomir Ropa oraz zaprzyjaźniony plastyk. Niezależnie od jury, prace oceniać będą mogli także internauci na stronie: www.zs-nowyzmigrod.edu.pl Głosowanie internautów odbędzie się w dniach  15 maja - 21 maja 2010r.

8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju 2010r. na szkolnej stronie internetowej.

9. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę kontaktować się z organizatorem konkursu mgr Sławomirem Ropą w szkole lub za pomocą poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10. Nagrodą za najlepsze LOGO jest odtwarzacz MP4.

Życzę wszystkim ciekawych pomysłów!!!

niedziela, 07 luty 2010 19:02

Deutschland - unser Nachbar

Napisane przez

"Deutschland - unser Nachbar" - konkurs wiedzy o Niemczech

dla uczniów gimnazjum

Cel konkursu: zainteresowanie uczniów szeroko pojętą kulturą Niemiec i nauką języka niemieckiego.

Termin konkursu: 25 marca 2010 (czwartek - godzina 13.30)

Zakres materiału:

 • geografia: liczba mieszkańców, powierzchnia, nazwy krajów związkowych, największych rzek, gór, jezior
 • ważne wydarzenia historyczne
 • literatura: twórcy literatury i ich dzieła
 • nobliści
 • muzyka: twórcy muzyki klasycznej i nowoczesnej w Niemczech
 • zwyczaje i obyczaje: Boże Narodzenie, Wielkanoc, karnawał, Oktoberfest, typowe potrawy
 • atrakcje turystyczne
 • system szkolnictwa

Forma testu: zadania zamknięte (większość w języku polskim)

Formy ćwiczeń: test wyboru, przyporządkowanie, uzupełnianie luk

Źródła:

Eine kleine Landeskunde der Deutschsprachigen Länder“ - Stanisław Bęza – WSiP (dostępna w szkolnej bibliotece)

www.tatsachen-ueber-deutschland.de

http://niemiecki.cp.win.pl/

Nagrody: nagrody książkowe

Termin zgłoszeń: zgłoszenia uczestnictwa prosimy składać do 19 marca 2010r. u pani Anny Majki.

Serdecznie zapraszamy!!!