Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 82

Konkursy (44)

czwartek, 06 maj 2010 14:16

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

Napisane przez

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

    19 kwietnia 2010 roku odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów organizowany przez nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Na wyniki czekaliśmy ponad dwa tygodnie, ale już wiadomo, że laureatami konkursu zostali:

I miejsce (76 pkt) - Magdalena Kiczek i Magdalena Szlachta z Gimnazjum nr 2 w Jaśle,
II miejsce (74 pkt) - Aldona Głowa z Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie,
III miejsce (69 pkt) - Urszula Samborska z Gimnazjum nr 1 w Jaśle.                                               Laureaci konkursu (miejsca: I, II, III) otrzymują punkty preferencyjne w chwili ubiegania się o przyjęcie do II LO w Jaśle według następujących kryteriów: I miejsce: 15 punktów, II miejsce: 10 punktów i III miejsce: 5 punktów. Aldonce gorąco gratuluję bardzo dobrego wyniku, a pozostałych uczniów zachęcam do nauki języków obcych i do udziału w konkursach.

czwartek, 06 maj 2010 13:45

Porozmawiajmy o uzależnieniach

Napisane przez

„Porozmawiajmy o uzależnieniach”


    W dniu 21.04.2010 r. odbył się etap powiatowy II Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach” dla uczniów szkół gimnazjalnych zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Jaśle przy współudziale Urzędu Miasta w Jaśle. Celem konkursu było promowanie wśród młodzieży zachowań korzystnych dla zdrowia z wykorzystaniem form teatralnych, edukacja i zmobilizowanie młodzieży do poszerzenia wiedzy na temat szkodliwości używania tytoniu (w tym biernego i czynnego palenia), picia alkoholu i używania narkotyków oraz kreowanie wizerunku młodego człowieka wolnego od nałogów. W Przeglądzie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie w składzie: Dominika Musiał, Angelika Wygnał, Marcelina Głowa, Filip Krawczyk, Michał Kłosowski, Paweł Kusz, Maciej Jutran i Szymon Białoń. Młodzież pod opieką pedagoga szkolnego Joanny Kmieć przygotowała przedstawienie o tematyce antyalkoholowej pt.; AQA VITAE (woda życia). Młodzi aktorzy w niezwykle ciekawej inscenizacji przedstawili jak szkodliwe jest używanie alkoholu. Dźwięk werbla bił na alarm uświadamiając jak uzależnienie niszczy człowieka. Były także wiersze, piosenki o tej tematyce. Podkreśleniem tego problemu były stroje uczniów: czarne koszulki z białymi napisami np.; NIE PIJĘ, NIE PALĘ, NIE BIORĘ … Dominika, Angelika, Marcelina, Filip, Michał, Paweł, Maciej i Szymon wspaniale odegrali swoje role. Jury konkursu składające się z przedstawicieli: Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle, Urzędu Miasta w Jaśle oraz Powiatowego Koordynatora Sieci Szkół Promujących Zdrowie wyłoniło zwycięzców. Nasza szkoła zajęła III miejsce w tym Przeglądzie. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle.
czwartek, 22 kwiecień 2010 18:28

IV Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas I-III

Napisane przez

IV Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas I – III


     Dnia 22.04.2010r. z okazji Święta Ziemi odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury IV Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla uczniów nauczania zintegrowanego. Konkurs rozpoczął się występem  klasy II – członków Koła Teatralnego, którzy pod opieką Pani Beaty Pieszczoch przygotowali przedstawienie pt. „Kochajmy Ziemię”. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I – III naszej szkoły, zaproszeni goście oraz uczestnicy konkursu wraz z opiekunami. Mali aktorzy ukazali w doskonały sposób niebezpieczeństwa grożące Ziemi oraz sposoby jej ratowania.

Następnie pod okiem Komisji Konkursowej w składzie: Pani Magdaleny Norberciak – pracownika Biura Gmin Dorzecza Wisłoki z siedzibą w Jaśle i Pani Agnieszki Nowak – pracownika Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej - specjalisty do spraw Edukacji  odbył się konkurs ekologiczny. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół:  Łysa Góra, Kąty, Nienaszów, Stary Żmigród oraz naszej szkoły. Ostatecznie zwyciężyli:

  1. Jakub Baran – SP Stary Żmigród
  2. Anna Dorociak – SP Nowy Żmigród
  3. Gabriela Źrebiec – SP Nowy Żmigród

Wyróżnienia otrzymali: Radosław Piątek – SP Stary Żmigród oraz Melania Kulisz – SP Nienaszów

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz upominki. Sponsorami  byli: Urząd Gminy, Biuro Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle oraz Magurski Park Narodowy. Dziękujemy serdecznie. Konkurs przygotowały nauczycielki nauczania zintegrowanego: mgr Maria Czajka i mgr Beata Pieszczoch.