Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 67
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62

Konkursy (39)

piątek, 09 kwiecień 2010 06:59

XXII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER w MDK w Jaśle

Napisane przez

XXII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER w Jaśle


    Nasze uczennice Marzena Mędrek (2a) i Dominika Musiał (2b) reprezentowały naszą szkołę w XXII Konkursie Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle dnia 7 kwietnia 2010 r.

    Uczestnikami konkursu byli mieszkańcy m.in. Rzeszowa, Krosna, Rymanowa, Gorlic,  Jasła i okolic. Soliści zostali przesłuchani w trzech kategoriach wiekowych – gimnazjów, szkół średnich i szkół wyższych. 68 uczestników prezentowało piosenkę w wybranym przez siebie języku obcym. Przy ocenie prezentacji jury (przewodnicząca Magdalena Hymos – wokalista, instruktor emisji głosu, prowadząca Studio Wokalne „Fever”, Katarzyna Antonik-Stompel – wokalista, nauczyciel śpiewu, Magdalena Lechowska – filolog anglista, Paweł  Sulej – muzyk, pedagog) brało pod uwagę muzykalność, warunki głosowe wykonawcy, poprawność językową i ogólny poziom artystyczny prezentacji.

    W kategorii gimnazjów przyznano: I miejsce – Patrycji Skalskiej z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, II miejsce – Natalii Niedzieli z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, III miejsce – Adrianowi Litwinowi z Zespołu Szkół Publicznych w Króliku Polskim i Aleksandrze Jórasz z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, w kategorii szkół średnich: I miejsce – Kacprowi Owińskiemu z MDK w Jaśle, II miejsce – Marzenie Spólnik z Jasielskiego Domu Kultury, III miejsce – Julii Śliwińskiej z I LO w Jaśle, w kategorii szkół wyższych: I miejsce – Małgorzacie Bukale z MDK w Rzeszowie.

Więcej informacji o konkursie znajdziesz na stronie Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle http://www.mdkjaslo.pl, zaś na stronie Internetowej Telewizji Południe możesz zobaczyć relację wideo http://www.itvpoludnie.pl/node/159 .

niedziela, 04 kwiecień 2010 16:53

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej w Jaśle

Napisane przez

  Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej w Jaśle


    We wtorek, 30 marca br. odbyły się w Jaśle eliminacje powiatowe, w których udział wzięło łącznie 23 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.Naszą gminę reprezentowali MAGDALENA STOPA -uczennica naszej szkoły i DARIUSZ ŻARNOWSKI z gimnazjum z Kątów,którzy udali się z opiekunem panem Tomaszem Źrebcem do komendy powiatowej PSP w Jaśle gdzie przebiegał cały turniej.
   Turniej, który odbył się  siedzibie komendy powiatowej PSP w Jaśle przebiegał w dwóch etapach – pisemnym i ustnym. W części pierwszej uczestnicy odpowiadali na 30 pytań w formie testu. Po teście pisemnym prowadziła Magdalena Stopa, która zdobyła 27pkt. na 30 pkt. możliwych i z pierwszego miejsca zakwalifikowała się do części ustnej. Podczas tej części egzaminów uczestnicy, oprócz wiedzy teoretycznej mieli za zadanie omówić i pokazać wybrane elementy wskazanego sprzętu strażackiego. - Wizualnie kandydat musiał opowiedzieć do czego dany sprzęt służy, z czego jest zbudowany i określić jego podstawowe parametry techniczne. W przerwie między egzaminami strażacy zaprezentowali młodzieży sprzęt pożarniczym, jaki posiada jasielska jednostka. - Strażacy pokazali sprzęt, zasady działania, objaśnili do czego służy. W wielu miejscowościach, gdzie są jednostki OSP nie ma takiego sprzętu, dlatego dla młodzieży jest to atrakcja, bo może z bliska i dokładnie obejrzeć ten sprzęt, a także przymierzyć pewne akcesoria pożarnicze.
   Cały egzamin szczęśliwie skończył się dla uczennicy naszej szkoły która zajęła I miejsce i będzie 30 kwietnia reprezentować naszą szkołę ,gminę a nawet powiat jasielski na zawodach wojewódzkich.
Serdecznie gratulujemy Madzi zajęcia I miejsca tym bardziej gdyż jest uczennicą klasy V i pierwszy raz startuje w takim turnieju i już z dużym sukcesem. Życzymy jej jeszcze większych osiągnięć na szczeblu wojewódzkim i awansu do turnieju ogólnopolskiego.

Galeria zdjęć mieści się na podanej stronie:   http://www.galeria.jaslo4u.pl/thumbnails.php?album=388&page=1

piątek, 26 marzec 2010 15:45

Logo szkoły

Napisane przez

KONKURS NA LOGO SZKOŁY

 

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w konkursie: „LOGO Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie”. Niech nasza szkoła poszczyci się swoim znakiem graficznym, który dzięki Waszej twórczości stanie się jej symbolem.


REGULAMIN KONKURSU

1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

2. Projekt LOGO wykonujemy w dowolnym programie graficznym na komputerze. Uczniowie nie mający dostępu do komputera, mogą korzystać ze Szkolnego Centrum Multimedialnego mieszczącego się w bibliotece.

3. Rozmiar logo nie powinien przekraczać wymiarów kwadratu o boku 10 cm, logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym.

4. Gotową pracę oddajemy organizatorowi w dwóch postaciach:

a. wydruku – na którym oprócz projektu logo podajemy: swoje imię, nazwisko, klasę i nazwę programu, w którym powstał projekt.

b. elektronicznej – w postaci pliku jpg lub gif , dostarczonego na płytce CD lub na mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. Prace można dostarczać organizatorowi do dnia 14 maja 2010r. Jedna osoba może oddać kilka projektów.

6. Podczas oceny prac będą brane pod uwagę: oryginalność pomysłu, zgodność projektu z danymi dotyczącymi naszej szkoły, czytelność projektu i estetyka wykonania.

7. Prace konkursowe będzie oceniać komisja w składzie: mgr Alicja Witkowska, mgr Andrzej Merchwa, mgr Joanna Kmieć, mgr Anna Majka, mgr Sławomir Ropa oraz zaprzyjaźniony plastyk. Niezależnie od jury, prace oceniać będą mogli także internauci na stronie: www.zs-nowyzmigrod.edu.pl Głosowanie internautów odbędzie się w dniach  15 maja - 21 maja 2010r.

8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju 2010r. na szkolnej stronie internetowej.

9. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę kontaktować się z organizatorem konkursu mgr Sławomirem Ropą w szkole lub za pomocą poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10. Nagrodą za najlepsze LOGO jest odtwarzacz MP4.

Życzę wszystkim ciekawych pomysłów!!!