Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63

Konkursy (47)

poniedziałek, 17 maj 2010 14:07

Logo szkoły - głosowanie

Napisane przez

KONKURS NA LOGO SZKOŁY


    Dnia 15 maja 2010r. zakończyliśmy przyjmowanie propozycji logo Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie. Dostarczono wiele ciekawych prac. Zapraszamy wszystkich chętnych do oddania głosu na logo, które się Wam najbardziej podoba.

   Głos można oddać tylko i wyłącznie w formie komentarza klikając pod artykułem w "Dodaj komentarz". Twój głos powinien zaczynać się od nazwy logo, które wybierasz i tak np.  jeżeli podoba Ci się logo5, Twój komentarz powinien zaczynać się od logo5 - zaś dalsza część komentarza jest dowolna (np. logo5 - jest super, bardzo mi się podoba, itp.)

   Wszystkie głosy zostaną zliczone i po konsultacji z komisją konkursową wyłonimy zwycięzcę;) Ci, którzy spóźnili się i nie przysłali swojego projektu mogą jeszcze do końca tygodnia wysłać swoje logo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zwycięzca otrzyma odtwarzacz mp4.
Zapraszamy do głosowania ;-)


piątek, 14 maj 2010 18:39

Konkurs "Państwa DACH"

Napisane przez

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego "Państwa DACH"


    Dnia 12 maja 2010r. w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Państwa DACH”

Główne cele konkursu "Państwa DACH" to:
1. sprawdzenie wiedzy uczniów o krajach niemieckojęzycznych,
2. kształtowanie postaw zrozumienia i tolerancji wobec innych poprzez poznanie kultury i realiów krajów niemieckojęzycznych,
3. rozbudzenie zainteresowania uczniów językiem niemieckim,
4. rozwijanie poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości.
Konkurs odbył się w dwóch etapach:
I etap – test trwający 45 minut, po którym najlepsze szkoły zakwalifikowano do drugiego etapu,
II etap – quiz kulturoznawczy w formie ustnej (bezpośrednio po ogłoszeniu wyników I etapu).
    Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Marcelina Głowa (2b) i Aldona Głowa (3c). Dziewczęta zdobywając 3 miejsce wykazały się bogatą wiedzą o krajach niemieckojęzycznych, ich historii, polityce, kulturze, szkolnictwie, atrakcjach turystycznych, itp.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle oraz wydawnictwa językowe.

czwartek, 13 maj 2010 20:27

Konkurs w Kątach

Napisane przez

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ W KĄTACH


   Organizowany w tym roku po raz pierwszy Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej w Kątach – rozstrzygnięty. 5 maja 2010r. rywalizowali ze sobą uczniowie 4 szkół podstawowych z: Kątów, Nowego Żmigrodu, Łysej Góry i Nienaszowa. Zadaniem każdego z uczestników było zaśpiewanie wybranej przez siebie piosenki w języku angielskim lub niemieckim z dowolnym akompaniamentem.

    Konkurs zorganizowały nauczycielki języków obcych ze Szkoły Podstawowej im Adama Mickiewicza w Kątach. Głównym celem konkursu było odkrycie potencjału twórczego młodych uczestników (uczniowie klas IV – VI), aktywna nauka języków obcych poprzez śpiewanie oraz dobra zabawa i integracja dzieci z różnych szkół.

   Do konkursu zgłosiło się 13 uczestników ( a raczej uczestniczek, ponieważ rywalizowały ze sobą same dziewczyny). Jury – nauczyciele języków obcych, opiekunowie uczniów, zdecydowało o przyznaniu pierwszej nagrody najmłodszej uczestniczce konkursu – Aleksandrze Doktor ze Szkoły Podstawowej w Kątach za wykonanie piosenki Celine Dione: ,,My heart will go on”. Na drugim miejscu uplasowały się egzekwo: Klaudia Kogut z piosenką Oceany: ,,Cry, cry” i Justyna Jędo, która wykonała piosenkę LeAnn Rimes: ,,Can't fight the moonlight” - obie uczestniczki ze Szkoły Podstawowej w Kątach, przyznano również dwa równorzędne trzecie miejsca dla: Weroniki Dubis ze Szkoły Podstawowej w Nienaszowie za piosenkę Celine Dione: ,,I'm alive”, oraz Aleksandry Kopy ze Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie, która zaśpiewała piosenkę Christiny Stürmer: ,,Ich lebe”.

   Werdykt jury wydało zgodnie z zasadami fair play, ponieważ żaden z opiekunów nie mógł oddawać głosu na swoich wychowanków. O sukcesie zdecydowały takie walory uczestników jak: muzykalność, poczucie rytmu,ciekawy dobór repertuaru, poprawność językowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Podczas ogłoszenia wyników organizatorki podkreśliły dużą różnorodność wykonywanych piosenek oraz zaangażowanie  emocjonalne w występy wszystkich uczestników. Występy młodych językowców – piosenkarzy uświetniły zapowiedzi i dowcipne komentarze takich gwiazd muzyki jak: Violetta Villas z jednym ze swoich piesków (na szczęście tylko pluszowym), Michał Wiśniewski i Doda. W role gwiazd polskiej sceny muzycznej wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kątach.

   Po występach na uczestników czekał poczęstunek, część artystyczna i nagrody. ,,W tym roku mamy u nas w Kątach pierwszy taki konkurs piosenki obcojęzycznej, w przyszłym roku będzie następny i mam nadzieję, że ten konkurs  na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły.” - mówiła w czasie  wręczenia  nagród dyrektor Szkoły Podstawowej w Kątach p. Cecylia Piwowar.