Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63

Konkursy (44)

poniedziałek, 17 maj 2010 14:07

Logo szkoły - głosowanie

Napisane przez

KONKURS NA LOGO SZKOŁY


    Dnia 15 maja 2010r. zakończyliśmy przyjmowanie propozycji logo Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie. Dostarczono wiele ciekawych prac. Zapraszamy wszystkich chętnych do oddania głosu na logo, które się Wam najbardziej podoba.

   Głos można oddać tylko i wyłącznie w formie komentarza klikając pod artykułem w "Dodaj komentarz". Twój głos powinien zaczynać się od nazwy logo, które wybierasz i tak np.  jeżeli podoba Ci się logo5, Twój komentarz powinien zaczynać się od logo5 - zaś dalsza część komentarza jest dowolna (np. logo5 - jest super, bardzo mi się podoba, itp.)

   Wszystkie głosy zostaną zliczone i po konsultacji z komisją konkursową wyłonimy zwycięzcę;) Ci, którzy spóźnili się i nie przysłali swojego projektu mogą jeszcze do końca tygodnia wysłać swoje logo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zwycięzca otrzyma odtwarzacz mp4.
Zapraszamy do głosowania ;-)

logo1
logo1
logo2
logo2
logo3
logo3
logo4
logo4
logo5
logo5
logo6
logo6
logo7
logo7
logo8
logo8
logo9
logo9
logo10
logo10
logo12
logo12
logo13
logo13
logo14
logo14
logo15
logo15
logo16
logo16
logo17
logo17
logo18
logo18
logo19
logo19
logo20
logo20
logo21
logo21
logo22
logo22
logo23
logo23
logo24
logo24
logo25
logo25
logo26
logo26
logo27
logo27
logo28
logo28

piątek, 14 maj 2010 18:39

Konkurs "Państwa DACH"

Napisane przez

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego "Państwa DACH"


    Dnia 12 maja 2010r. w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Państwa DACH”

Główne cele konkursu "Państwa DACH" to:
1. sprawdzenie wiedzy uczniów o krajach niemieckojęzycznych,
2. kształtowanie postaw zrozumienia i tolerancji wobec innych poprzez poznanie kultury i realiów krajów niemieckojęzycznych,
3. rozbudzenie zainteresowania uczniów językiem niemieckim,
4. rozwijanie poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości.
Konkurs odbył się w dwóch etapach:
I etap – test trwający 45 minut, po którym najlepsze szkoły zakwalifikowano do drugiego etapu,
II etap – quiz kulturoznawczy w formie ustnej (bezpośrednio po ogłoszeniu wyników I etapu).
    Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Marcelina Głowa (2b) i Aldona Głowa (3c). Dziewczęta zdobywając 3 miejsce wykazały się bogatą wiedzą o krajach niemieckojęzycznych, ich historii, polityce, kulturze, szkolnictwie, atrakcjach turystycznych, itp.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle oraz wydawnictwa językowe.

czwartek, 13 maj 2010 20:27

Konkurs w Kątach

Napisane przez

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ W KĄTACH


   Organizowany w tym roku po raz pierwszy Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej w Kątach – rozstrzygnięty. 5 maja 2010r. rywalizowali ze sobą uczniowie 4 szkół podstawowych z: Kątów, Nowego Żmigrodu, Łysej Góry i Nienaszowa. Zadaniem każdego z uczestników było zaśpiewanie wybranej przez siebie piosenki w języku angielskim lub niemieckim z dowolnym akompaniamentem.

    Konkurs zorganizowały nauczycielki języków obcych ze Szkoły Podstawowej im Adama Mickiewicza w Kątach. Głównym celem konkursu było odkrycie potencjału twórczego młodych uczestników (uczniowie klas IV – VI), aktywna nauka języków obcych poprzez śpiewanie oraz dobra zabawa i integracja dzieci z różnych szkół.

   Do konkursu zgłosiło się 13 uczestników ( a raczej uczestniczek, ponieważ rywalizowały ze sobą same dziewczyny). Jury – nauczyciele języków obcych, opiekunowie uczniów, zdecydowało o przyznaniu pierwszej nagrody najmłodszej uczestniczce konkursu – Aleksandrze Doktor ze Szkoły Podstawowej w Kątach za wykonanie piosenki Celine Dione: ,,My heart will go on”. Na drugim miejscu uplasowały się egzekwo: Klaudia Kogut z piosenką Oceany: ,,Cry, cry” i Justyna Jędo, która wykonała piosenkę LeAnn Rimes: ,,Can't fight the moonlight” - obie uczestniczki ze Szkoły Podstawowej w Kątach, przyznano również dwa równorzędne trzecie miejsca dla: Weroniki Dubis ze Szkoły Podstawowej w Nienaszowie za piosenkę Celine Dione: ,,I'm alive”, oraz Aleksandry Kopy ze Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie, która zaśpiewała piosenkę Christiny Stürmer: ,,Ich lebe”.

   Werdykt jury wydało zgodnie z zasadami fair play, ponieważ żaden z opiekunów nie mógł oddawać głosu na swoich wychowanków. O sukcesie zdecydowały takie walory uczestników jak: muzykalność, poczucie rytmu,ciekawy dobór repertuaru, poprawność językowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Podczas ogłoszenia wyników organizatorki podkreśliły dużą różnorodność wykonywanych piosenek oraz zaangażowanie  emocjonalne w występy wszystkich uczestników. Występy młodych językowców – piosenkarzy uświetniły zapowiedzi i dowcipne komentarze takich gwiazd muzyki jak: Violetta Villas z jednym ze swoich piesków (na szczęście tylko pluszowym), Michał Wiśniewski i Doda. W role gwiazd polskiej sceny muzycznej wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kątach.

   Po występach na uczestników czekał poczęstunek, część artystyczna i nagrody. ,,W tym roku mamy u nas w Kątach pierwszy taki konkurs piosenki obcojęzycznej, w przyszłym roku będzie następny i mam nadzieję, że ten konkurs  na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły.” - mówiła w czasie  wręczenia  nagród dyrektor Szkoły Podstawowej w Kątach p. Cecylia Piwowar.