Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 82

Konkursy (39)

czwartek, 13 maj 2010 20:27

Konkurs w Kątach

Napisane przez

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ W KĄTACH


   Organizowany w tym roku po raz pierwszy Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej w Kątach – rozstrzygnięty. 5 maja 2010r. rywalizowali ze sobą uczniowie 4 szkół podstawowych z: Kątów, Nowego Żmigrodu, Łysej Góry i Nienaszowa. Zadaniem każdego z uczestników było zaśpiewanie wybranej przez siebie piosenki w języku angielskim lub niemieckim z dowolnym akompaniamentem.

    Konkurs zorganizowały nauczycielki języków obcych ze Szkoły Podstawowej im Adama Mickiewicza w Kątach. Głównym celem konkursu było odkrycie potencjału twórczego młodych uczestników (uczniowie klas IV – VI), aktywna nauka języków obcych poprzez śpiewanie oraz dobra zabawa i integracja dzieci z różnych szkół.

   Do konkursu zgłosiło się 13 uczestników ( a raczej uczestniczek, ponieważ rywalizowały ze sobą same dziewczyny). Jury – nauczyciele języków obcych, opiekunowie uczniów, zdecydowało o przyznaniu pierwszej nagrody najmłodszej uczestniczce konkursu – Aleksandrze Doktor ze Szkoły Podstawowej w Kątach za wykonanie piosenki Celine Dione: ,,My heart will go on”. Na drugim miejscu uplasowały się egzekwo: Klaudia Kogut z piosenką Oceany: ,,Cry, cry” i Justyna Jędo, która wykonała piosenkę LeAnn Rimes: ,,Can't fight the moonlight” - obie uczestniczki ze Szkoły Podstawowej w Kątach, przyznano również dwa równorzędne trzecie miejsca dla: Weroniki Dubis ze Szkoły Podstawowej w Nienaszowie za piosenkę Celine Dione: ,,I'm alive”, oraz Aleksandry Kopy ze Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie, która zaśpiewała piosenkę Christiny Stürmer: ,,Ich lebe”.

   Werdykt jury wydało zgodnie z zasadami fair play, ponieważ żaden z opiekunów nie mógł oddawać głosu na swoich wychowanków. O sukcesie zdecydowały takie walory uczestników jak: muzykalność, poczucie rytmu,ciekawy dobór repertuaru, poprawność językowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Podczas ogłoszenia wyników organizatorki podkreśliły dużą różnorodność wykonywanych piosenek oraz zaangażowanie  emocjonalne w występy wszystkich uczestników. Występy młodych językowców – piosenkarzy uświetniły zapowiedzi i dowcipne komentarze takich gwiazd muzyki jak: Violetta Villas z jednym ze swoich piesków (na szczęście tylko pluszowym), Michał Wiśniewski i Doda. W role gwiazd polskiej sceny muzycznej wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kątach.

   Po występach na uczestników czekał poczęstunek, część artystyczna i nagrody. ,,W tym roku mamy u nas w Kątach pierwszy taki konkurs piosenki obcojęzycznej, w przyszłym roku będzie następny i mam nadzieję, że ten konkurs  na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły.” - mówiła w czasie  wręczenia  nagród dyrektor Szkoły Podstawowej w Kątach p. Cecylia Piwowar.


czwartek, 06 maj 2010 14:16

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

Napisane przez

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

    19 kwietnia 2010 roku odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów organizowany przez nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Na wyniki czekaliśmy ponad dwa tygodnie, ale już wiadomo, że laureatami konkursu zostali:

I miejsce (76 pkt) - Magdalena Kiczek i Magdalena Szlachta z Gimnazjum nr 2 w Jaśle,
II miejsce (74 pkt) - Aldona Głowa z Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie,
III miejsce (69 pkt) - Urszula Samborska z Gimnazjum nr 1 w Jaśle.                                               Laureaci konkursu (miejsca: I, II, III) otrzymują punkty preferencyjne w chwili ubiegania się o przyjęcie do II LO w Jaśle według następujących kryteriów: I miejsce: 15 punktów, II miejsce: 10 punktów i III miejsce: 5 punktów. Aldonce gorąco gratuluję bardzo dobrego wyniku, a pozostałych uczniów zachęcam do nauki języków obcych i do udziału w konkursach.

czwartek, 06 maj 2010 13:45

Porozmawiajmy o uzależnieniach

Napisane przez

„Porozmawiajmy o uzależnieniach”


    W dniu 21.04.2010 r. odbył się etap powiatowy II Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach” dla uczniów szkół gimnazjalnych zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Jaśle przy współudziale Urzędu Miasta w Jaśle. Celem konkursu było promowanie wśród młodzieży zachowań korzystnych dla zdrowia z wykorzystaniem form teatralnych, edukacja i zmobilizowanie młodzieży do poszerzenia wiedzy na temat szkodliwości używania tytoniu (w tym biernego i czynnego palenia), picia alkoholu i używania narkotyków oraz kreowanie wizerunku młodego człowieka wolnego od nałogów. W Przeglądzie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie w składzie: Dominika Musiał, Angelika Wygnał, Marcelina Głowa, Filip Krawczyk, Michał Kłosowski, Paweł Kusz, Maciej Jutran i Szymon Białoń. Młodzież pod opieką pedagoga szkolnego Joanny Kmieć przygotowała przedstawienie o tematyce antyalkoholowej pt.; AQA VITAE (woda życia). Młodzi aktorzy w niezwykle ciekawej inscenizacji przedstawili jak szkodliwe jest używanie alkoholu. Dźwięk werbla bił na alarm uświadamiając jak uzależnienie niszczy człowieka. Były także wiersze, piosenki o tej tematyce. Podkreśleniem tego problemu były stroje uczniów: czarne koszulki z białymi napisami np.; NIE PIJĘ, NIE PALĘ, NIE BIORĘ … Dominika, Angelika, Marcelina, Filip, Michał, Paweł, Maciej i Szymon wspaniale odegrali swoje role. Jury konkursu składające się z przedstawicieli: Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle, Urzędu Miasta w Jaśle oraz Powiatowego Koordynatora Sieci Szkół Promujących Zdrowie wyłoniło zwycięzców. Nasza szkoła zajęła III miejsce w tym Przeglądzie. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle.