Konkursy (44)

poniedziałek, 19 listopad 2018 12:24

UWAGA ! RUSZAJĄ KONKURSY MIKOŁAJKOWE

Z okazji nadchodzących mikołajków Samorząd Uczniowski ogłasza konkursy:

I   dla  klas 1- 3 konkurs  „ Portret św. Mikołaja”

II  dla  klas 4-6  konkurs „ Mikołajkowa czapka”

I młodsi  uczniowie  wykonują samodzielnie , dowolną techniką plastyczną,  na formacie A4  portret św. Mikołaja .

II starsi uczniowie mają zaprojektować i wykonać  dowolną techniką i z dowolnych materiałów (papier, włóczka, tkanina itp.) mikołajkową czapkę.

III najstarsi uczniowie mogą się popisać wypiekami i przygotować dowolne  ciastka dla Mikołaja (od 3 do 5 sztuk).

Podpisane prace plastyczne z I i II kategorii należy złożyć do opiekunek samorządu (pani Świerzowska i pani Tłuściak) do 3 grudnia , natomiast ciastka (zapakowane i podpisane) dostarczyć do pań  wyłącznie 3 i 4 grudnia.

W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody! Jury oceni:

• samodzielność pracy,
  • pomysłowość ,
  • efekt wizualny,
  • smak ( w przypadku wypieków)

Produkty zakupione w sklepie nie będą brane pod uwagę.

Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy sukcesów !

Regulamin:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I, II i III szkoły podstawowej (uczniowie wytypowani są przez wychowawcę).
    2. Konkurs odbędzie się w bibliotece szkolnej 26 listopada 2018 roku o godzinie 9.00
    3. Uczestnicy konkursu otrzymają wybraną przez komisję książkę i następnie przeczytają wskazany jej fragment.
    4. Podczas czytania ocenie podlegać będzie: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.
    5. Wystąpienia uczestników będą ocenione przez jury, które to wyłoni „Mistrza Czytania” w poszczególnych klasach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych uczniów do wzięcia w nim udziału. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Organizator konkursu – bibliotekarz Elżbieta Kochanik

Cele konkursu:
Upowszechnienie wiedzy o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta.
• Popularyzowanie dorobku poety.
• Rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania poezją współczesną.
• Zwrócenie uwagi na wartości uniwersalne zawarte w twórczości poety.
• Uwrażliwienie młodzieży na piękno języka poetyckiego.
• Włączenie się w obchody Roku Herberta.
  1. Regulamin:
  • Konkurs przeznaczony jest dla chętnych uczniów.
    • Uczestnicy w ciągu 1 godziny lekcyjnej rozwiązują test o życiu i twórczości poety.
    • Termin konkursu – 30 listopada 2018 roku.
    • Zgłoszenia uczniów do 27 listopada w bibliotece szkolnej.
    • Zakres materiału – życiorys poety (dowolne źródła), wiersze :
    „Pudełko zwane wyobraźnią”
    „Nike, która się waha”
    „Życiorys”
    „Pan od przyrody”
    „O dwu nogach Pana Cogito”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy: Biblioteka szkolna Samorząd Uczniowski