Konkursy (45)

Regulamin XVI Powiatowego Konkursu Matematycznego

„Matematyk na medal”

Konkurs odbywa się w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Władysława Findysza – Męczennika z oddziałami gimnazjalnymi w Nowym Żmigrodzie.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum.

Cele konkursu:

Mobilizowanie uczniów do rozwijania zdolności i umiejętności matematycznych.

Możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności.

Przeżycie zdrowej rywalizacji.

Zachęcanie do rozwijania uzdolnień matematycznych.

Wyszukiwanie talentów matematycznych środowisk wiejskich.

Tematyka:

Wiadomości i umiejętności określone w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego dla szkoły podstawowej i gimnazjum z zakresu – matematyka.

Regulamin konkursu:

Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę uczestników, ale nie więcej niż 3 osoby z oddziału.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach.

Zestaw zadań w I etapie składa się z 15 zadań zamkniętych, natomiast w II etapie z 3 zadań otwartych.

Na wykonanie zadań konkursowych przeznacza się:

• I etap – 40 minut (zaznaczenie poprawnej odpowiedzi),
  • II etap – 40 minut (przedstawienie pełnego rozwiązania).

Między I a II etapem przewidziana jest piętnastominutowa przerwa.

Uczniowie nie mogą korzystać z kalkulatorów.

Prace uczniów są kodowane.

Na podstawie zdobytych punktów ustala się kolejność uczniów. Tytuł laureata uzyskują uczniowie którzy zajmą miejsce I-III ,zaś finalisty uczniowie od IV-VI miejsca. Wszyscy uczniowie otrzymują pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Sponsorem nagród jest Wójt Gminy Nowy Żmigród.

Zgłoszenie do udziału w konkursie oraz wymagane załączniki, (które są do pobrania u dołu strony), należy przesłać:

• listownie na adres Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie, ul. Mickiewicza 4, 38-230 Nowy Żmigród, z dopiskiem – „Powiatowy Konkurs Matematyczny”,

w terminie do dnia 10.05.2019r.

Konkurs odbędzie się 23.05.2019r. o godzinie 900 w budynku  Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie.

Zwycięzców wyłoni komisja w składzie: nauczyciel Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie – przewodniczący, nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie - członkowie.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w tym samym dniu po poprawieniu prac.

Dodatkowe informację można uzyskać pod numerem 608265982.

Serdecznie zapraszamy!

poniedziałek, 19 listopad 2018 12:24

UWAGA ! RUSZAJĄ KONKURSY MIKOŁAJKOWE

Z okazji nadchodzących mikołajków Samorząd Uczniowski ogłasza konkursy:

I   dla  klas 1- 3 konkurs  „ Portret św. Mikołaja”

II  dla  klas 4-6  konkurs „ Mikołajkowa czapka”

I młodsi  uczniowie  wykonują samodzielnie , dowolną techniką plastyczną,  na formacie A4  portret św. Mikołaja .

II starsi uczniowie mają zaprojektować i wykonać  dowolną techniką i z dowolnych materiałów (papier, włóczka, tkanina itp.) mikołajkową czapkę.

III najstarsi uczniowie mogą się popisać wypiekami i przygotować dowolne  ciastka dla Mikołaja (od 3 do 5 sztuk).

Podpisane prace plastyczne z I i II kategorii należy złożyć do opiekunek samorządu (pani Świerzowska i pani Tłuściak) do 3 grudnia , natomiast ciastka (zapakowane i podpisane) dostarczyć do pań  wyłącznie 3 i 4 grudnia.

W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody! Jury oceni:

• samodzielność pracy,
  • pomysłowość ,
  • efekt wizualny,
  • smak ( w przypadku wypieków)

Produkty zakupione w sklepie nie będą brane pod uwagę.

Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy sukcesów !

Regulamin:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I, II i III szkoły podstawowej (uczniowie wytypowani są przez wychowawcę).
    2. Konkurs odbędzie się w bibliotece szkolnej 26 listopada 2018 roku o godzinie 9.00
    3. Uczestnicy konkursu otrzymają wybraną przez komisję książkę i następnie przeczytają wskazany jej fragment.
    4. Podczas czytania ocenie podlegać będzie: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.
    5. Wystąpienia uczestników będą ocenione przez jury, które to wyłoni „Mistrza Czytania” w poszczególnych klasach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych uczniów do wzięcia w nim udziału. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Organizator konkursu – bibliotekarz Elżbieta Kochanik