Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Gazetka szkolna (48)

piątek, 07 październik 2016 09:23

84 numer gazetki

Napisane przez
W ostatnim numerze przed wakacjami można przeczytać następujące artykuły: Dzień Dziecka w Inwałdzie, VIII Minilista Przebojów, Marsz dla Beaty, Beata i Inni potrzebują Twojej pomocy, Klasa 4a w Szeranie, Sukcesy w XIII Międzywojewódzki Konkurs „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza”, Wycieczka do Sandomierza – miasta Ojca Mateusza, Zakończenie roku.
Życzymy wszystkim uczniom, aby wakacyjne miesiące były wielkim odkrywaniem świata, a oni jego badaczami i odkrywcami… UDANYCH WAKACJI!
piątek, 07 październik 2016 09:02

Majowe wydanie Nowinek

Napisane przez
W majowej gazetce znajdują się następujące artykuły: Ania Hanas Mistrzem Ortografii, FISHMOB 2016, Trudna sztuka kaligrafii, Na szlaku z Janem Pawłem II, Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Kamila Rak została laureatką konkursu historycznego, Wycieczki do: Gdańska, Zakopanego i Bochni, Dzień Mamy, Konkurs matematyczny.
czwartek, 02 czerwiec 2016 10:28

Konkurs z okazji „Dnia Mamy” rozstrzygnięty

Napisane przez
W kwietniu redakcja „Nowinek szkolnych” ogłosiła konkurs na wiersz lub życzenia dla mamy. Wygrała uczennica klasy 4a Ewelina Wilk. W nagrodę odebrała Certyfikat dla swojej mamy pani Anny Wilk. Gratulujemy uczennicy wygranej, a mamie gratulujemy córki. Oto nagrodzony wiersz
Mama
Moja mama jest bardzo kochana. Wstaje ona wcześnie z rana, 
 śniadanie mi szykuje, a gdy do szkoły idę szczerze w policzek całuje.
Gdy wracam domek mam już posprzątany, obiad pyszny przygotowany.
Wieczorem, gdy problem z zadanie mam  o pomoc Ją błagam.
Ona szybko poradzi  i wytłumaczy. Mama wszystko mi przebaczy.
środa, 11 maj 2016 07:48

82 wydanie gazetki szkolnej

Napisane przez
W 82 numerze „Nowinek” przeczytasz następujące artykuły: Igrzyska młodzieży szkolnej w piłkę siatkową; IV międzyszkolny Konkurs „Wszystko dla Kobiet”; Witaj wiosno; Kartki wielkanocne; XV Konkurs Matematyczny im. H. Steinhausa; Warsztaty zawodoznawcze "Kim być?"; VII Powiatowy Turniej Wiedzy "1 z 12"; Co o programie 500+ wiedzą najmłodsi?; Dzień Ziemi; Spotkanie z dietetykiem; Konkurs wielkanocny w GOK-u; Julia i Karolina laureatkami I Powiatowego Konkursu Piosenki ,,Sing-Sing"; Rocznica Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej; Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym; IX Piknik Zawodowy w Jaśle; Uśmiechnij się - humor szkolny, Gazetka u pedagoga szkolnego.
czwartek, 31 marzec 2016 12:41

81 numer Nowinek Szkolnych

Napisane przez
Artykuły w wydaniu marcowym gazetki: Prezentacja projektów edukacyjnych; Domki jak marzenie; Rekolekcje wielkopostne; Dzień Kobiet; Żołnierze Wyklęci; Szkolne eliminacje OTWP; Kto Twoim zdaniem pojedzie na Eurowizję?; Uśmiechnij się; Konkursy: historyczny, z języka angielskiego i piosenki obcojęzycznej.


piątek, 12 luty 2016 12:32

80 numer gazetki szkolnej

Napisane przez
W 80 numerze gazetki szkolnej można przeczytać o: konkursach organizowanych przez GOK; o wyjeździe uczniów na wykład Fizyka – największe widowisko Wszechświata;  o zabawie Studniówkowej 2016;  o gimnazjalistach z naszej szkoły, którzy byli najlepsi w siatkówkę; o tym co wydarzył się na feriach; o finale Plastycznego Konkursu Biblijnego; o warsztatach  piernikowych;  o konkursie recytatorskim; i oczywiście humor w dziale: Uśmiechnij się! Gazetka u pedagoga szkolnego.
piątek, 15 styczeń 2016 12:28

Styczniowe wydanie gazetki

Napisane przez
W styczniowym wydaniu gazetki można przeczytać artykuły: Wiadomości z Magurskiego Parku Narodowego; Relacja z obchodów Dnia Babci i Dziadka;  Konkurs Plastyczny pt. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec Wasz jest miłosierny”, Co ciekawego w naszej szkole?