Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 158

Aktualności (509)

środa, 20 marzec 2013 17:21

V POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY

Napisane przez

V  POWIATOWY  KONKURS  PRZYRODNICZY


    W środę 6 marca 2013r. w Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Jaśle odbył się V Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 72 uczniów z 13 szkół powiatu jasielskiego. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczestników - uczniów klasy VI a i VIb.
Celem konkursu było promowanie wiedzy z przyrody oraz  rozbudzanie zainteresowań tym przedmiotem. Wśród 22 nagrodzonych osób znalazły się uczennice naszej szkoły: Anna Dorociak z kl. VIa oraz Izabela Wokurka z kl. VIb. Niektórzy nasi uczniowie także zdobyli wysokie, jednak już niepunktowane miejsca.
Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą i zmierzyć się z uczniami innych szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 4, 6, 8 i 11 w Jaśle, Szkoły Podstawowej w Osobnicy, Dębowcu, Osieku Jasielskim, Krajowicach, Łubnie Szlacheckim    i Opaciu.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

poniedziałek, 11 marzec 2013 12:28

Koncert

Napisane przez

Koncert Zespołu EFFATHA

8 marca 2013r w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert zespołu EFFATHA -  „W imię Twoje”.  W koncercie udział wzięli uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Zespół EFFATHA pochodzi z Rzeszowa i koncertuje w składzie: Antoni Ziobro – gitara,  Jacek Ziobro – gitara, Adrian Ziobro – bas, Bartek Drzał – perkusja.  Chłopaki grają muzykę z gatunku: Chrześcijańska / Metal / Rock. Podczas koncertu młodzież śpiewała wspólnie z zespołem, tańczyła, a za wspaniałą zabawę wygrywała płyty. Nagrodzeni zostali m.in.: Nina Leśniak, Adam Zdebik, Aleksandra Kępska, Marcelina Budziak, Władek Trybus, Mikołaj Sudyka. Zespół przyjechał do Nowego Żmigrodu na zaproszenie księdza katechety Piotra Róża. Składamy serdeczne podziękowania księdzu katechecie i dyrektorowi GOK za możliwość wzięcia udziału w tym wielkopostnym koncercie.

 

 

czwartek, 07 marzec 2013 13:58

Giełda szkół

Napisane przez

Giełda szkół

W dniach 5 i 7 marca 2013r uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w „Giełdzie szkół ponadgimnazjalnych”. W tym roku promocja szkół odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle. Szkoły ponadgimnazjalne z Jasła i powiatu jasielskiego przygotowały materiały promocyjne – ulotki, plakaty,  słodycze, które reprezentanci szkół wręczali odwiedzającym ich stanowiska gimnazjalistom. Giełda  ma  na celu pomóc uczniom w dokonaniu właściwego wyboru szkoły, w której będą się uczyć przez kolejnych kilka lat. W ramach preorientacji zawodowej uczniowie w styczniu  brali udział w warsztatach z doradcą zawodowym. Mamy nadzieję, że te działania pomogą naszym uczniom dokonać właściwego wyboru miejsca ich dalszej edukacji.

niedziela, 03 marzec 2013 00:00

Nowy plan lekcji od 4.03.2013r.

Napisane przez

UWAGA !!!

Nowy plan lekcji obowiązujacy od 4 marca 2013r. dostępny jest w zakładce PLAN LEKCJI.

                                                                                                             Dyrektor