Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Aktualności (439)

wtorek, 08 maj 2018 18:15

Konkurs Kaligraficzny rozstrzygnięty

Napisane przez
Już po raz dwunasty nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską Kampanię Pisania Piórem oraz akcję propagującą kaligrafię, czyli sztukę starannego i estetycznego pisania. 27 kwietnia 35 uczniów z klas IV - VII uczestniczyło w szkolnym Konkursie Kaligraficznym zorganizowanym przez panią Małgorzatę Tłuściak. Zawodnicy w określonym czasie  przepisywali na kartkę bez liniatury podany tekst, starając się nie popełnić błędów i jak najpiękniej ukształtować litery. Ocenie jury podlegał nie tylko wymiar estetyczny pracy, ale także rozmieszczenie tekstu na kartce oraz poprawność ortograficzna.
 
Oto laureaci tegorocznej edycji:
I miejsce   Michał Gruba   kl. 6a
II miejsce  Bartosz Palcar  kl. 7a
III miejsce Alicja Bęben     kl. 7a  oraz Artur Frydrych  kl. 6a
 
Wyróżnienia:
Małgosia Buczyńska  kl. 6b
Bartosz Kudłaty          kl. 5a
Oliwia Przybyłowska  kl. 4a
Kinga Kostrząb           kl. 6a
 
Zwycięzcy otrzymają książki, które będą wręczone na najbliższym apelu. W tym roku fundatorem nagród jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której dziękujemy za wsparcie konkursu.  
wtorek, 08 maj 2018 17:15

Ogłoszenie

Napisane przez
Wychowawcy klas szóstych organizują wycieczkę do Zakopanego.
Zapraszamy uczniów z innych klas do udziału w wyjeździe.
Wycieczka odbędzie się w dniach 23- 24 maja.
W programie m.in. wyjazd na Gubałówkę, zwiedzanie Doliny Kościeliskiej, zajęcia w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego, ognisko, pobyt w termach w Bukowinie Tatrzańskiej.
Koszt wycieczki 235 zł.
Szczegółowych informacji udzielają: pani Małgorzata Tłuściak i pan Tomasz Źrebiec.

Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.

Kartezjusz

6 marca 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się REJONOWY TURNIEJ ZNAJOMOŚCI „WIERNEJ RZEKI” STEFANA ŻEROMSKIEGO dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Uczestnicy musieli się wykazać dobrą znajomością biografii Stefana Żeromskiego   oraz powieści „Wierna rzeka”. Konkurs składał się z wielu  szczegółowych zadań testowych.

W turnieju wzięło udział 40 uczniów  gimnazjów z naszego powiatu. Miło nam poinformować, że Ola Wielgosz z klasy 3a została laureatką tego konkursu. Dobrze zaprezentowali się także pozostali uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Gryziec, Zuzanna Bazan, Anna Zdebik, Sylwia Łącka, Adam Łodziński. 23 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród książkowych ze wszystkich konkursów organizowanych przez II LO w Jaśle. Ola otrzymała gratulacje, życzenia oraz nagrodę i dyplom. Galę uświetniły występy recytatorów i zespołów muzycznych z II LO. Uczniów przygotowała do turnieju Pani Iwona Turek.

Oli gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Zachęcamy wszystkich do udziału w innych konkursach literackich.

W ramach realizowanego w naszej szkole  projektu  „Młodzież i Przedsiębiorczość” 12 kwietnia 2018 roku uczniowie wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. W programie  zwiedzania była między innymi wizyta w Sejmie, na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz w Centrum Pieniądza, w którym można było zobaczyć monety z całego świata, poznać historię pieniądza i dotknąć prawdziwą sztabkę złota. Co niektórzy próbowali ją podnieść. Był również spacer po pięknych Łazienkach Królewskich oraz Starym Mieście. Wszyscy uczniowie, choć zmęczeni po długiej podróży, wrócili zadowoleni i z pewnością  zapamiętają dzień spędzony w Warszawie.
 
FOTORELACJA