Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Aktualności (455)

Rzeszów, 22 czerwca 2018 r.

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,
Szanowni Rodzice,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy oświaty,
Szanowny Panie Marszałku Województwa Podkarpackiego,
Starostowie, Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie!

Dobiega końca rok szkolny 2017/2018. Jeszcze chwilę, a na szkolnych zwykle gwarnych korytarzach zapanuje cisza. Nauczycieli, Dyrektorów szkół i placówek, Pracowników oświaty, Uczniów, Rodziców czeka zasłużony wakacyjny odpoczynek.

W codziennym biegu życia niewiele czasu mamy na refleksję i podsumowanie tego, co udało nam się dokonać. Jedną z okazji, która pozwala zatrzymać się i spojrzeć wstecz jest w edukacji zakończenie roku szkolnego.  Za nami czas wytężonej pracy i osiągniętych celów, szczególnie tych związanych z realizacją kolejnych zadań i etapów reformy edukacji. W roku szkolnym 2017/2018 wspólnie z Państwem wzmacnialiśmy wychowawczą rolę szkoły przy szczególnym udziale rodziców. W polityce oświatowej państwa mocno wybrzmiały potrzeby uczniów o specjalnych wymaganiach edukacyjnych, zadania związane z poszerzaniem problematyki bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz wprowadzaniem doradztwa zawodowego do szkół i placówek.

Nauczycielom, Dyrektorom szkół i placówek, Przyjaciołom i Pracownikom oświaty dziękuję za trud, jaki wnosili w kończącym się roku szkolnym 2017/2018 w kształtowanie postaw kolejnych pokoleń absolwentów i uczniów polskiej szkoły. Mam nadzieję, że towarzyszy Państwu poczucie satysfakcji z dokonań całorocznej pracy.

Wam Uczniowie gratuluję osiągnięć szkolnych i osobistych. Jestem przekonana, że czas spędzony w szkole w minionym roku szkolnym wykorzystaliście jak najlepiej.

Wszystkim życzę, aby słoneczne lato wynagrodziło cały rok trudu, a wakacyjny czas relaksu przebiegał w bezpiecznych warunkach. Do zobaczenia za dwa miesiące.

 

Podkarpacki Kurator Oświaty
Małgorzata Rauch

źródło: www.ko.rzeszow.pl

 
sobota, 30 czerwiec 2018 10:19

Wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie

Napisane przez
Dnia 7 czerwca uczniowie klas czwartych wraz z nauczycielami wyruszyli na wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE. Po szczęśliwym dojechaniu do celu, entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw uczniowie  zobaczyli ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków, znajdujących się w klatkach. W drugiej części Zwierzyńca odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. Safari. Następnie wszyscy udali się do Parku Miniatur i Jura Parku, gdzie wycieczkowiczów powitał pan przewodnik, który opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Z kolei w Muzeum Jurajskim dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Było również kino 5D.  Największe wrażenie zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Po emocjach w Oceanarium wszyscy z wielkim apetytem zjedli zamówiony obiad. Na zakończenie wizyty dzieci zakupiły pamiątki. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Wyjazd zorganizowała pani Renata Piątkowska. Opiekę sprawowały także panie: Małgorzata Bobula, Teresa Niemiec i Joanna Kmieć.
sobota, 30 czerwiec 2018 09:57

Sport w naszej szkole

Napisane przez
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 to dobry czas, aby podsumować m.in. działania sportowe organizowane w II semestrze w naszej szkole.

15 maja w hali sportowej zorganizowaliśmy Turniej piłki nożnej. I miejsce zajęła drużyna  ze  Szkoły Podstawowej w  Kątach,  II miejsce SP Łężyny, III miejsce SP Dębowiec, IV SP Cieklin i V miejsce drużyna gospodarzy SP Nowy Żmigród. Turniej koordynował pan Stanisław Zoła. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i puchary, które wręczyły: pani dyrektor Alicja Witkowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Bogusława Kostrząb.

Trzy dni później bo 18 maja zorganizowaliśmy w hali sportowej  Turniej piłki siatkowej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród  pana Grzegorza Bary. W turnieju wzięło udział 6 szkół: Nowy Żmigród, Kąty, Dębowiec, Nienaszów, Osiek Jasielski oraz Łężyny.  Drużyny były mieszane 3 dziewczyny i 3 chłopaków. Oto klasyfikacja medalowa:

  1. SP Nowy Żmigród
  2. SP Kąty
  3. SP Dębowiec

Na koniec przyznano nagrody indywidualne dla najlepszej zawodniczki i zawodnika, a byli to uczniowie naszej szkoły Natalia Grzywacz oraz Wiktor Kuczała. Mecze sędziowali panowie: Antoni Hućko  oraz  Tomasz Źrebiec. Koordynatorem turnieju był pan Stanisław Zoła. Nagrody wręczali: pan wójt Grzegorz Bara oraz pani dyrektor Alicja Witkowska.

Piesze rajdy terenowe:

25 maja  odbył się rajd na Kamień nad Jaśliskami (857 m n.p.m.). 18 czerwca był wyjazd w okolice Wysowej, gdzie turyści wyszli na Ostry Wierch (938 m n.p.m.).Wycieczki prowadzi przewodnik beskidzki Tadeusz Wójcik. Organizatorem jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie. Do zdobycia pozostało jeszcze 9 z 18 szczytów. Odznaka Korona Beskidu Niskiego coraz bliżej.

11 czerwca uczniowie klas drugich gimnazjum wybrali się do Cieklina. W zacisznym miejscu na leśnej polanie grali w paintball. Na polu znajdują się zasłony, atrapy zabudowań, a także naturalne zasłony w postaci drzew, zarośli i naturalnych wyrobisk. To wszystko daje nieograniczone możliwości gry, kamuflażu, gry podchodowej w naturalnym lesie. Gra była bardzo emocjonująca. Grali nie tylko chłopcy ale także dziewczyny. Ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczestników. Organizatorami wyprawy byli wychowawcy: pan Stanisław Zoła i pan Antoni Hućko.

Szczegóły i fotorelacje w zakładce SPORT. 

wtorek, 19 czerwiec 2018 11:53

Wycieczka do Trójmiasta

Napisane przez
Czerwiec to czas, kiedy rok szkolny chyli się ku końcowi i kiedy jest więcej tegoż czasu na integrację międzyklasową. Wycieczka szkolna jest fantastycznym wydarzeniem, które spina cały okres trudów nauki niczym klamra. Z tego powodu siódmoklasiści naszej szkoły postanowili wybrać się na kilka dni do Trójmiasta.

Podróż pociągiem rozpoczęła się 11 czerwca br z Jasła o godzinie 21:26. Wielu uczniów po raz pierwszy korzystało z tego środka lokomocji. Droga przebiegła spokojnie i po niecałych 14 godzinach dotarliśmy do Gdańska. Ok 12.00 dojechaliśmy do Sobieszewa miejsca naszego noclegu. Po zakwaterowaniu w dwuosobowych pokojach i sześcioosobowym domku był czas na odpoczynek.  Po obiedzie wyruszyliśmy na spacer w kierunku morza. Na plaży uczniowie tworzyli różne budowle, kopali dołki, zbierali muszelki oraz moczyli nogi w morzu. Po powrocie z plaży oglądaliśmy mecz Polska - Litwa.  Spędziliśmy również trochę czasu na terenie ośrodka. Dużym zainteresowaniem cieszył się „zjazd kolejowy” oraz drzewa pełne czereśni. Tak też zakończył się pierwszy dzień wycieczki.