Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Aktualności (474)

środa, 07 listopad 2018 18:33

Uroczystość ślubowania klas pierwszych

Napisane przez
W dniu 26 października  2018r, odbyło się pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień, w którym oprócz rodziców, dziadków, pani dyrektor, wychowawców, nauczycieli był specjalny gość - dobra wróżka.

Dzieci z klas drugich pod kierunkiem pań: Alicji Nawracaj i Beaty Pieszczoch przygotowały dla młodszych kolegów wesołą piosenkę oraz prezenty w postaci zakładek do książek.

Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wędrując po kilku krainach zdobywali czarodziejskie klucze.

W krainie muzyki uczniowie śpiewali piosenki i grali na instrumentach. W krainie pracy pierwszoklasiści oddzielali kasztany od żołędzi. W krainie miłości dzieci opowiadały o tym jak kochają swoją ojczyznę, a w krainie mądrości odpowiadały na szereg pytań i zagadek.

Swoją postawą uczniowie udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły pani Alicja Witkowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia…” – mówiła p. dyrektor dotykając ołówkiem  jak - czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali z rąk pań wychowawczyń: Anny Suskiej i Małgorzaty Bobuli pamiątkowe dyplomy oraz „Kuferki” z przyborami do zajęć.

Były pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

W rolę dobrej wróżki wcieliła się Kasia Bieniek, a po krainach oprowadzali pierwszaków: Ola Szyndak,  Artur Frydrych, Ula Idzik, Maciek Marciniec. Uroczystość  prowadziła pani pedagog Joanna Kmieć.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

FOTORELACJA

środa, 31 październik 2018 08:54

11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

Napisane przez
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego od lat wspiera uzdolnioną młodzież poprzez wsparcie stypendialne, które ma różne oblicza i skierowane jest do uczniów, studentów i sportowców. W tym roku ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka pana Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Zuzanna Turek z klasy 8b. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Samorząd województwa na uroczystości reprezentowali: marszałek województwa pan Władysław Ortyl, członek zarządu pan Piotr Pilch, przewodniczący sejmiku pan Jerzy Cypryś oraz dyrektor departamentu Edukacji, Nauki i Sportu pani Barbara Pelczar-Białek.
 
Serdecznie gratulujemy Zuzi!!!
 
 
fot.  Monika Konopka
środa, 31 październik 2018 08:32

Nauczyciel na medal – Pani Katarzyna Jurkowska

Napisane przez
Pani Katarzyna Jurkowska - nauczycielka języka polskiego, była nominowana do plebiscytu NAUCZYCIEL NA MEDAL organizowanego przez Gazetę Codzienną Nowiny oraz portal nowiny24.pl pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzego Cyprysia, Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch oraz Anny Schmidt-Rodziewicz Posła na Sejm RP. 
 
W powiecie jasielskim zajęła zaszczytne I miejsce, a w etapie wojewódzkim V miejsce. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się 27 października podczas konferencji zorganizowanej przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Pani Jurkowska odebrała medal z rąk pani poseł Anny Schmidt-Rodziewicz oraz redaktora naczelnego Gazety Codziennej „Nowiny”, Stanisława Sowy.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

środa, 31 październik 2018 08:23

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pana Ryszarda Turka

Napisane przez
Miło nam poinformować, że pan Ryszard Turek – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, za zasługi dla oświaty i wychowania otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej! Uroczyste wręczenie odznaczenia odbyło się 16 października 2018 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku podczas Wojewódzkiego Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli: Podkarpacki Kurator Oświaty pani Małgorzata Rauch, Poseł na Sejm RP pan Piotr Uruski, Burmistrz Sanoka pan Tadeusz Pióro, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele związków zawodowych oraz zaproszeni goście. Pan Turek odebrał medal z rąk pani kurator Małgorzaty Rauch.

Serdecznie gratulujemy!!!

fot. Sanok.pl