Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Aktualności (509)

sobota, 27 kwiecień 2019 13:50

„Przygody Sindbada Żeglarza”

Napisane przez
W dniu 26 marca 2019 r. uczniowie klas I-IV z wychowawcami i 3 rodzicami wybrali się do hali sportowo-widowiskowej „ARENA SANOK”, aby zobaczyć niezwykłe łyżwiarskie widowisko teatralne – rewię na lodzie pt. „Przygody Sindbada Żeglarza. Wszyscy z zachwytem obejrzeliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski. Na uwagę zasługuje znakomita oprawa muzyczna, choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, wspaniałe kostiumy, kolorowa dekoracja i bogata ruchoma scenografia. Dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne oraz artystyczny taniec z ogniem. Wydarzenie to z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci, gdyż nie często mamy możliwość oglądać na żywo rewię na lodzie i pokazy polskich łyżwiarzy.
sobota, 27 kwiecień 2019 13:25

Fotorelacja z Pierwszego Dnia Wiosny

Napisane przez
Fotorelacja M. Bobula
sobota, 27 kwiecień 2019 13:08

Szkoła Młodych Chemików

Napisane przez
W dniu 16 marca br. na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej odbyły się czwarte już zajęcia laboratoryjne dla uczniów podkarpackich szkół w ramach pierwszej edycji ,,Szkoły Młodych Chemików”. Uczestniczyli w nich beneficjenci projektu POWER ,,Politechnika Młodych Odkrywców”. Z naszej szkoły uczniowie stanowią 6 grupę laboratoryjną (Oliwia Nawracaj, Justyna Głodziak, Kamil Gronek, Paulina Gajoska, Justyna Kudłaty). Podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie, jak prawdziwi studenci, zaopatrzeni w środki ochrony osobistej (fartuchy, okulary i rękawice), z entuzjazmem samodzielnie przeprowadzali ciekawe eksperymenty pod fachowym okiem trenerów – na co dzień nauczycieli akademickich Wydziału Chemicznego. Nasza grupa miała zajęcia dotyczące produkcji polimerów „Polimery wokół nas”. Uczniowie samodzielnie wykonali pianki poliuretanowe, sylikony, farby. Opiekunem uczniów jest pani Barbara Świerzowska - nauczyciel chemii.  
Spotkanie z matematyką w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle - podsumowanie XVIII Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa

15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle odbyło się „Spotkanie z matematyką”, w czasie którego dokonano uroczystego podsumowania konkursu matematycznego przeprowadzonego wcześniej w jasielskich szkołach różnego typu.

W spotkaniu wzięli udział wyróżnieni uczniowie, laureaci, ich opiekunowie dydaktyczni, rodzice, organizatorzy oraz zaproszeni goście: Pani Senator Alicja Zając, Pani Burmistrz Elwira Musiałowicz – Czech, Naczelnik Wydziału Rozwoju Promocji i Spraw Społecznych Powiatu Jasielskiego - Pan Andrzej Konopka oraz dyrektorzy jasielskich szkół.

Jasielski Konkurs Matematyczny ma niezwykle bogatą, bo już ponad osiemnastoletnią tradycję, a jego patronem jest nasz wybitny rodak - matematyk Hugo Dionizy Steinhaus. Tegoroczny konkurs odbywał się na 3 poziomach: w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz w szkołach ponadgimnazjalnych. W czasie konkursu uczniowie pasjonujący się „królową nauk” - matematyką, rozwiązywali zadania przygotowane przez organizatorów. W tym roku w konkursie wzięło udział: 77 uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8b Justyna Kudłaty, która znalazła się w gronie laureatów. Opiekunem uczennicy był pan Mirosław Biernacki.

GRATULUJEMY!