Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Aktualności (474)

poniedziałek, 19 listopad 2018 19:05

Wystartowała Politechnika Młodych Odkrywców

Napisane przez
W dniu 10 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły (jedyni z gminy Nowy Żmigród i powiatu jasielskiego) brali udział w pierwszych zajęciach Szkoły Młodych Chemików realizowanych na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej. Do projektu zakwalifikowało się  tylko 65 uczniów z podkarpackich szkół. 15 uczniów w kategorii 12-13 lat i 50 uczniów w kategorii 14-15 lat.

Z naszej szkoły zostali zakwalifikowani następujący uczniowie: Justyna Głodziak  kl.3b gim., Oliwia Nawracaj kl. 3b gim., Paulina Gajoska kl.3b gim., Kamil Gronek kl.3a gim., Justyna Kudłaty kl. 8b sp. Przy rekrutacji brano pod uwagę średnie ocen z następujących przedmiotów: chemia, fizyka, matematyka, informatyka  i przyroda. Uczniowie zostali podzieleni na 5 osobowe grupy laboratoryjne. Nasi uczniowie stanowią grupę nr 6. Podczas pierwszych zajęć wykonywali doświadczenie: Reakcje charakterystyczne białek pod opieką pani dr. inż. Renaty Muca w laboratorium Katedry Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Uczniowie pod opieką trenerów mieli możliwość samodzielnej pracy w laboratorium, mogli zrozumieć chemię poprzez bezpośrednie zaangażowanie w realizację eksperymentów.

W opinii uczniów zajęcia były bardzo ciekawe, a i trenerzy chwalili uczniów za ich zaangażowanie i chęć chemicznego poznania świata …

Kolejne zajęcia już 8 grudnia br. Szkolnym koordynatorem projektu jest nauczyciel chemii pani Barbara Świerzowska.

Serdecznie gratulujemy naszym  „młodym studentom” .

 

poniedziałek, 19 listopad 2018 18:55

„Historia Polski pędzlem malowana”

Napisane przez
W październiku bieżącego roku w Jasielskim Domu Kultury odbył się XII Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży. Tegoroczny konkurs przebiegał  pod hasłem „ Historia Polski pędzlem malowana”.  Jak co roku, także i teraz w konkursie uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 212 prac z 32 szkół. Spośród tak wielu uczestników prace trzech  naszych uczennic zostały docenione i nagrodzone:

Karolina Banaś kl. VIa - nagroda

Magdalena Nowacka kl. VIa -  wyróżnienie

Nikola Książkiewicz  kl. VII a  - wyróżnienie

Opiekunem uczennic była Barbara Tomaszewska. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Jasielski Dom Kultury. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 9 listopada 2018r.

Nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy prace można oglądać na pokonkursowej wystawie od 9 do 30 listopada 2018 r. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury.

                                                                                          Barbara Tomaszewska