Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Aktualności (439)

W dniu 29 maja 2018 roku w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbył się międzywojewódzki konkurs: „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza”. Konkurs przeprowadzony był w następujących kategoriach: poetyckiej, plastycznej, wiedzy o  życiu i  działalności I. Łukasiewicza oraz o węglowodorach i jednofunkcyjnych pochodnych węglowodorów.
Justyna Wilk, uczennica klasy  3a gimnazjum zajęła III miejsce w części plastycznej. Uczennica wykonała lampę naftową z papieru. Opiekunem uczennicy była pani Barbara Świerzowska. Gratulujemy!
środa, 06 czerwiec 2018 08:00

Pokazy z fizyki

Napisane przez
W dniu 16 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe zorganizowanym do Rzeszowa. Jego celem głównym było uczestnictwo w Pokazach z Fizyki organizowanych corocznie przez Politechnikę Rzeszowską, tym razem były to już XX zajęcia przybliżające uczniom fizykę w sposób niecodzienny.

Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno doświadczenia trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. W tym roku tematykę doświadczeń stanowiły m.in. elektrostatyka, fale i drgania czyli muzyczna fizyka i światło. Taka forma pogłębiania wiedzy przypadła uczniom do gustu. Mieli okazję poczuć się jak studenci zasiadając w auli Politechniki. Pełni pozytywnych wrażeń i ciekawi, co eksperci przygotują w następnym roku uczestnicy szczęśliwie wrócili do domów. Wyjazd zorganizowała pani Barbara Świerzowska.

Konkurs Biblijny dla dzieci szkół podstawowych Diecezji Rzeszowskiej, kl. od V do VII, pt. „Duch, który umacnia miłość” na podstawie Ewangelii według św. Mateusza zorganizowany został przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej przy współudziale Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Składał się z trzech etapów. W pierwszym szkolnym wzięło udział 1620 dzieci z 103 szkół. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 420, a do diecezjalnego 76 uczniów.
Finał Konkursu miał miejsce w dniu 25 maja w auli Domu Diecezjalnego „Tabor” w Rzeszowie. Wzięło w nim udział 72 finalistek i finalistów. Pisali oni  test, w którym mogli zdobyć maksymalnie 100 punktów. III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Karolina Łodzińska z klasy 7b uzyskując 93 pkt. Opiekunem uczennicy była pani katechetka Maria Gołebiowska-Bugno. Nagrody laureatom wręczyli: JE Ks. Bp Edward Białogłowski wraz z panią Wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty Iwoną Bereś.
 
Gratulujemy sukcesu!!!
czwartek, 31 maj 2018 17:58

Wycieczka do Zakopanego

Napisane przez

W dniach 23 i 24 maja odbyła się wycieczka do Zakopanego. Uczestniczyli w niej uczniowie klas szóstych i czwartych. W pierwszym dniu przeszliśmy Doliną Kościeliską, w której obejrzeliśmy Jaskinię Smoka i zjedliśmy świeże oscypki. Pogoda w górach szybko się zmienia, dlatego mieliśmy przygodę z deszczem. Po drodze do pensjonatu „Maria” w Poroninie zobaczyliśmy Małą i Wielką Krokiew. Wieczorem graliśmy na boisku i jedliśmy kiełbaskę z ogniska. W drugim dniu pojechaliśmy do Tatrzańskiego Parku Narodowego. W jego siedzibie oglądaliśmy multimedialne prezentacje i filmy. Następnie wyjechaliśmy kolejką linową na Polanę Szymoszkową, skąd podziwialiśmy Tatry. Kolejnym punktem programu były Krupówki. Tu kupiliśmy pamiątki, wśród których znalazły się ciupagi, pantofle, figurki. Około godziny 16.00 udaliśmy się na Termy Bukowina, gdzie zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach i pływaliśmy w basenach. Dwa dni minęły bardzo szybko. W Żmigrodzie byliśmy około godz. 21.00.

Wycieczka bardzo nam się podobała i dziękujemy organizatorce: pani Małgorzacie Tłuściak oraz opiekunom: pani Katarzynie Jurkowskiej i panu Antoniemu Hućce.

Kinga Kostrząb kl 6a