środa, 07 listopad 2018 18:33

Uroczystość ślubowania klas pierwszych

(1 głos)
W dniu 26 października  2018r, odbyło się pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień, w którym oprócz rodziców, dziadków, pani dyrektor, wychowawców, nauczycieli był specjalny gość - dobra wróżka.

Dzieci z klas drugich pod kierunkiem pań: Alicji Nawracaj i Beaty Pieszczoch przygotowały dla młodszych kolegów wesołą piosenkę oraz prezenty w postaci zakładek do książek.

Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wędrując po kilku krainach zdobywali czarodziejskie klucze.

W krainie muzyki uczniowie śpiewali piosenki i grali na instrumentach. W krainie pracy pierwszoklasiści oddzielali kasztany od żołędzi. W krainie miłości dzieci opowiadały o tym jak kochają swoją ojczyznę, a w krainie mądrości odpowiadały na szereg pytań i zagadek.

Swoją postawą uczniowie udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły pani Alicja Witkowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia…” – mówiła p. dyrektor dotykając ołówkiem  jak - czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali z rąk pań wychowawczyń: Anny Suskiej i Małgorzaty Bobuli pamiątkowe dyplomy oraz „Kuferki” z przyborami do zajęć.

Były pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

W rolę dobrej wróżki wcieliła się Kasia Bieniek, a po krainach oprowadzali pierwszaków: Ola Szyndak,  Artur Frydrych, Ula Idzik, Maciek Marciniec. Uroczystość  prowadziła pani pedagog Joanna Kmieć.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

fot. J. Brojek