Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

środa, 31 październik 2018 08:01

Filmowa jesień

Napisane przez pedagog
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warto obejrzeć!

 Dywizjon 303. Historia prawdziwa

19 września uczniowie z klas VII-VIII odbyli wycieczkę do kina Helios w Krośnie, aby obejrzeć film "Dywizjon 303.Prawdziwa historia". Jest to adaptacja utworu Arkadego Fiedlera, który znajduje się w kanonie lektur szkolnych. Dzięki tej filmowej lekcji mieliśmy możliwość naocznego poznania historii wyjątkowej formacji w dziejach lotnictwa. Polscy piloci w Bitwie o Anglię w 1940 roku dzięki odwadze i solidarności oraz intuicji lotniczej okazali się najlepszymi na świecie. Spośród alianckich dywizjonów to im udało się zestrzelić najwięcej niemieckich maszyn. Dzięki temu bohaterskiemu osiągnięciu  piloci Dywizjonu 303 na stałe wpisali się w historię lotnictwa. Dowiedzieliśmy się,  jak ważny  był udział polskich lotników w powietrznej Bitwie o Anglię oraz czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film podobał się zarówno chłopcom jak i dziewczętom. Po seansie mogliśmy zjeść posiłek i zwiedzić Galerię VIVO w Krośnie.

Wyjazd zorganizowały panie: Iwona Turek, Wiesława Popek i Barbara Marszał.

 

Biały Kieł

Z kolei 11 października klasy IV b i VI a obejrzały adaptację jednej z najwybitniejszych powieści Jacka Londona pt.” Biały Kieł”. Uczniowie poznali historię nietypowego szczeniaka. Tytułowy bohater to mieszaniec psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko nauczył się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak zgubił się i odłączył od rodziny. Z pomocą przyszedł mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnął go do swojej wioski. Wkrótce został sprzedany złym ludziom. Od tego czasu  Biały Kieł przeżył wiele przygód, dorósł i znalazł prawdziwy dom. Film dostarczył nam wielu wrażeń i wzruszeń. Niektórzy uronili nawet niejedną łzę, przeżywając z bohaterem dramatyczne chwile.

Wycieczkę  do kina w Krośnie zaplanowała pani Iwona Turek, a opiekunem była pani Wiesława Popek. 

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tych filmów.
Naprawdę warto!

Uczestnicy

Czytany 85 razy