Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

środa, 24 październik 2018 09:46

Dzień Edukacji Narodowej

Napisane przez pedagog
Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Wyjątkową uroczystością obchodzoną w szkole jest Dzień Edukacji Narodowej. Pracownicy szkoły - obecni i emerytowani - otrzymali od samorządu uczniowskiego kartki z życzeniami i kwiaty, zaś społeczność szkolna uczciła to  święto akademią, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury.
W części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor Alicja Witkowska, która zwróciła uwagę na rolę, jaką odgrywa edukacja oraz złożyła pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Miłe słowa zostały również przekazane przez  panią Dorotę Baran - przewodniczącą Rady Rodziców oraz Kasię Musiał reprezentującą samorząd uczniowski.
Nie zabrakło kwiatów i życzeń od uczniów, którzy uczestniczyli w akademii. 
Uroczystość dopełnił program satyryczny przygotowany przez klasę 7a. Widzowie mieli okazję obejrzeć dzień z życia szkoły pokazany w nieco krzywym zwierciadle. W przedstawieniu pojawiły się panie woźne, nauczyciele, zakochani nastolatkowie oraz klasa powtarzająca materiał przed egzaminem. Satyryczne scenki przeplatały się z piosenkami. Podsumowanie występu stanowiła wywiadówka, bez której nie byłoby prawdziwej szkoły. Brawurowo odegrane  role ojców i nauczyciela wywołały wiele śmiechu na widowni. 
Ta miła uroczystość została przygotowana pod opieką pań:  Małgorzaty Tłuściak, Barbary Świerzowskiej i Joanny Kmieć. Podziękowania za pomoc przy dekoracji składamy panu Zbigniewowi Kuczale.
Czytany 191 razy