Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

poniedziałek, 08 październik 2018 08:22

Znaleziony „Skarb dla zuchwałych” w Wieliczce

Napisane przez pedagog
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W dniu 3 października b.r. 51 uczniów (klasy drugie i trzecia) wraz z opiekunami udało się na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Pierwszym punktem  wyjazdu była Kopalnia Soli w Wieliczce. Tam już po raz drugi, dzięki uprzejmości pani  Justyny  Koszler nasza szkoła uczestniczyła w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych. Tym razem pod nazwą  „Skarb dla zuchwałych”. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Wszyscy zjechali windą na 3 poziom kopalni tj. 135 metrów pod ziemię. Pani przewodnik poinformowała, że pod poziomem 3 jest jeszcze 6 takich poziomów.

Uczestnicy zajęć zwiedzali kopalnię, rozwiązywali zadania, szukali przedmiotów (kaptury kopaczy, lina miernicza, dzwonek, pochodnia, kask, kilof) próbowali kopać sól, a wszystko po to by na końcu zdobyć upragniony skarb w postaci bryły soli. Dzieci były zachwycone pobytem w kopalni. Największe wrażenie zrobiły na uczestnikach kalafiory solne, kapiąca solanka i sól, która była dosłownie wszędzie oraz zakupione solne pamiątki.

Następnie wycieczkowicze udali się do Krakowa, gdzie  przeszli obok Wawelu i ziejącego ogniem smoka na Rynek Główny, aby wysłuchać hejnału z wieży Mariackiej.  Następnie było przejście przez bramę Floriańską, Sukiennice i spacer nad Wisłę. W drodze powrotnej był pobyt w McDonalds. Wszyscy trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do Nowego Żmigrodu.

Kierownikiem wycieczki była pani Maria Gołębiowska-Bugno. Opiekę sprawowały panie: Alicja Nawracaj, Beata Pieszczoch, Teresa Frydrych i Joanna Kmieć.

FOTORELACJA

 

Czytany 133 razy