Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

środa, 03 październik 2018 11:18

Sprzątanie Świata

Napisane przez pedagog
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W dniu 21 września b.r. w naszej szkole przeprowadzono coroczną akcję „Sprzątanie Świata”. Najmłodsi uczniowie porządkowali swoje sale lekcyjne i korytarze. Starsi uczniowie z klas 4-8 oraz gimnazjaliści pod opieką wychowawców wyruszyli w teren, aby zebrać leżące śmieci. Z urzędu gminy dostaliśmy worki i rękawiczki jednorazowe. Klasy czwarte sprzątały obejście szkoły, klasy piąte obejście budynku przedszkola i hali, klasa 6a - Plac Kościuszki, klasa 7a – ulicę Mickiewicza, klasa 7b – Rynek, klasa 8a – ulicę Krakowską (do ośrodka zdrowia), klasa 8b – obejście urzędu gminy, GOK-u i Atlantiku, klasy gimnazjalne: klasa 3a – schody na Mytarz +stadion, klasa 3b – plac koło kościoła.  Akcja, która  promuje ekologiczny styl życia, buduje świadomość ekologiczną oraz inicjuje działania na rzecz ochrony środowiska zakończyła się sukcesem, ponieważ worki były pełne.
 

 

Czytany 182 razy