Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

sobota, 30 czerwiec 2018 11:01

List Podkarpackiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rzeszów, 22 czerwca 2018 r.

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,
Szanowni Rodzice,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy oświaty,
Szanowny Panie Marszałku Województwa Podkarpackiego,
Starostowie, Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie!

Dobiega końca rok szkolny 2017/2018. Jeszcze chwilę, a na szkolnych zwykle gwarnych korytarzach zapanuje cisza. Nauczycieli, Dyrektorów szkół i placówek, Pracowników oświaty, Uczniów, Rodziców czeka zasłużony wakacyjny odpoczynek.

W codziennym biegu życia niewiele czasu mamy na refleksję i podsumowanie tego, co udało nam się dokonać. Jedną z okazji, która pozwala zatrzymać się i spojrzeć wstecz jest w edukacji zakończenie roku szkolnego.  Za nami czas wytężonej pracy i osiągniętych celów, szczególnie tych związanych z realizacją kolejnych zadań i etapów reformy edukacji. W roku szkolnym 2017/2018 wspólnie z Państwem wzmacnialiśmy wychowawczą rolę szkoły przy szczególnym udziale rodziców. W polityce oświatowej państwa mocno wybrzmiały potrzeby uczniów o specjalnych wymaganiach edukacyjnych, zadania związane z poszerzaniem problematyki bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz wprowadzaniem doradztwa zawodowego do szkół i placówek.

Nauczycielom, Dyrektorom szkół i placówek, Przyjaciołom i Pracownikom oświaty dziękuję za trud, jaki wnosili w kończącym się roku szkolnym 2017/2018 w kształtowanie postaw kolejnych pokoleń absolwentów i uczniów polskiej szkoły. Mam nadzieję, że towarzyszy Państwu poczucie satysfakcji z dokonań całorocznej pracy.

Wam Uczniowie gratuluję osiągnięć szkolnych i osobistych. Jestem przekonana, że czas spędzony w szkole w minionym roku szkolnym wykorzystaliście jak najlepiej.

Wszystkim życzę, aby słoneczne lato wynagrodziło cały rok trudu, a wakacyjny czas relaksu przebiegał w bezpiecznych warunkach. Do zobaczenia za dwa miesiące.

 

Podkarpacki Kurator Oświaty
Małgorzata Rauch

źródło: www.ko.rzeszow.pl

 
Czytany 282 razy