Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

sobota, 30 czerwiec 2018 10:19

Wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dnia 7 czerwca uczniowie klas czwartych wraz z nauczycielami wyruszyli na wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE. Po szczęśliwym dojechaniu do celu, entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw uczniowie  zobaczyli ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków, znajdujących się w klatkach. W drugiej części Zwierzyńca odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. Safari. Następnie wszyscy udali się do Parku Miniatur i Jura Parku, gdzie wycieczkowiczów powitał pan przewodnik, który opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Z kolei w Muzeum Jurajskim dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Było również kino 5D.  Największe wrażenie zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Po emocjach w Oceanarium wszyscy z wielkim apetytem zjedli zamówiony obiad. Na zakończenie wizyty dzieci zakupiły pamiątki. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Wyjazd zorganizowała pani Renata Piątkowska. Opiekę sprawowały także panie: Małgorzata Bobula, Teresa Niemiec i Joanna Kmieć.
Czytany 350 razy