Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

niedziela, 08 kwiecień 2018 14:36

Powrót do przeszłości

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Luty 2017 roku
          Kilka dni temu robiąc porządki natknęłam się na lekko zniszczoną, niebieską teczkę. Zastanawiacie się pewnie co może być takiego w teczce, żeby o tym pisać. Można powiedzieć, że znalazłam w niej kawał historii. W środku były numery „Nowinek szkolnych” z lat 2009-2012. Przeglądając je powróciło do mnie wiele wspomnień, ale zacznijmy od początku…            
          Wszystko zaczęło się w listopadzie 2009 roku, kiedy to będąc w klasie I gimnazjum postanowiłam prowadzić rubrykę z humorem. Nie minęło wiele czasu, a zostałam włączona do zespołu redakcyjnego. Wraz ze mną stopniowo dołączały do niego także moje koleżanki. Pamiętam jak dziś wywiady, które przeprowadzałam wraz z Eweliną Wietechą. Rozmawiałyśmy z ówczesną przewodniczącą szkoły – Gosią Ziomek, a także z panem dzielnicowym, który opowiedział nam wiele o niebezpieczeństwach jakie niosą ze sobą używki. Również z sympatią myślę o pisaniu przeróżnych artykułów.
          Najmilej jednak wspominam cotygodniowe spotkania redakcji. Był to czas nie tylko pracy nad gazetką, ale także radości i wygłupów. To wtedy powstał cykl „Sylwetki nauczycieli”, który cieszył się od początku dużą popularnością. Pracowaliśmy pod okiem pań Joanny Kmieć oraz Barbary Świerzowskiej, to one zachęcały nas do doskonalenia swoich umiejętności i działania na rzecz szkoły. Oczywiście nie zamykaliśmy się na innych, artykuły zawsze mogli pisać również nauczyciele i uczniowie spoza redakcji.
          Pamiętam jak dziś obchody 5-lecia „Nowinek”. Miało to miejsce w lutym 2012 roku, nietrudno więc obliczyć, że dziś gazetka ma już 10 lat. Cieszy mnie bardzo, że coś w czym pomagałam tyle czasu istnieje nadal.
W roku szkolnym 2011/2012 gazetkę redagował zespół: Gosia Dziadosz, Ola Frydrych, Gabrysia Gondek, Kasia Potera, Kasia Roczniak oraz Ewelina Wietecha. Przygotowywanie gazetki tak zacieśniło nasze znajomości, że teraz, mimo że studiujemy na różnych uczelniach wciąż utrzymujemy ze sobą kontakty.
 
Aleksandra Frydrych – absolwentka szkoły

 

Czytany 206 razy