Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

poniedziałek, 23 listopad 2015 09:13

Kolekcjonerzy wrażeń

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniu 23.11.2015r uczniowie klas 6 szkoły podstawowej oraz 1,2 gimnazjum wzięli udział w spektaklu „Kolekcjonerzy wrażeń”. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Maska z Krakowa zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Żmigrodzie.

 

Dopalacze to narkotyki wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia. Najczęściej po te substancje psychoaktywne sięgają ludzie młodzi. Niekiedy są oni nieświadomi zagrożenia, jakie dopalacze niosą dla zdrowia i psychiki. Lista niepożądanych objawów, jakie mogą wywoływać jest bardzo długa. Właściwie nie ma narządu, którego nie mogą uszkodzić. Walka z dopalaczami to jak walka z wiatrakami, ponieważ ich skład chemiczny ulega ciągłej ewolucji. W związku z tym nie podlegają ustawie narkotykowej. A ponadto są tanie i łatwo dostępne. W tej sytuacji ważna jest profilaktyka, dzięki której młodzi ludzie będą dokonywać mądrych wyborów. W spektaklu pokazane jest jak może się skończyć nawet jednorazowa przygoda z dopalaczami.
Trójka beztroskich nastolatków: luzacki maturzysta Michał, nieśmiała Róża i jej wierna przyjaciółka Emilka, wspólnie postanawiają uczcić Walentynki. W celu rozluźnienia atmosfery decydują się na zażycie popularnych dopalaczy. Nie mając żadnej wiedzy na temat podejrzanych substancji faszerują się mieszanką zakupionych specyfików. Ta decyzja pociąga za sobą tragiczne skutki. Po całej nocy pełnej wrażeń, ginie pozostawione pod opieką trójki przyjaciół dziecko – kilkumiesięczna siostra Róży, jednak nikt nie pamięta, co się wydarzyło… Z pomocą psychologa policyjnego Róża, Michał i Emilka raz jeszcze przeżyją Walentynkową noc, stopniowo odkrywając przed widzami tajemnice własnego błędu.

Czytany 798 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 grudzień 2015 09:40