Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 65
wtorek, 31 maj 2011 14:22

Dzień Matki w naszej szkole

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzień Matki w naszej szkole

 

W czwartek, 26 maja w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Matki. O godzinie 13.00 wszystkie zgromadzone mamy powitała Pani Dyrektor, która wyraziła swoją wdzięczność za wychowanie uczniów i poprosiła mamy o dalszą ich współpracę ze szkołą. Nastepnie odbyła się częśc artystyczna, którą przygotowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Wystąpiło ponad 20 osób, wiersze mówili: Karolina Mastej, Anna Dorociak, Aleksandra Kępska, Władysław Trybus, Sebastian Król, Kacper Baraś, Adam Zdebik (wszyscy z klasy 4), ponadto Michał Kłosowski (kl.2), Paulina Budziak i Damian Gaworowski (kl.1), Małgorzata Trzeciak, Iwona Marchewka i Natalia Leputa (kl.6). W krótkiej inscenizacji wierszy wystąpiły: Karolina Winiarska, Weronika Barańska i Anna Potera (kl.5). Rodzinną scenkę kabaretową odegrali: Maciek Tłuściak (kl.5), Angelika Wygnał (kl.3), Wiktor Marchewka (kl.6) oraz w roli narratorów i konferansjerów bracia bliźniacy: Rafał i Tomek Machowscy (kl.2). Piosenkę pt. "Cudownych rodziców mam" zaśpiewała Aleksandra Marszał (kl.5). W apelu wystapiły również dzieci z klasy 3, które odśpiewały piosenkę dla mam i zaprezentowały wiersz. Część artystyczną zakończył grecki taniec szczęścia. W rytm melodii z filmu pt. "Grek Zorba" zatańczyły dziewczyny z klas trzecich gimnazjum, czym uradowały zgromadzonych. Potem dzieci swoim mamom odśpiewały "Sto lat"...

Nad przygotowaniem uroczystości pracowali również nauczyciele: Małgorzata Bobula, Alicja Nawracaj, Joanna Kmieć i Piotr Figura.

Po części artystycznej zaproszeni goście pozostali w sali gimnastycznej i wraz ze swoimi pociechami częstowali się wybornymi wypiekami przygotowanymi przez nauczycieli. Dziękujemy za ich przygotowanie. 

Serdecznie dziękujemy również wszystkim mamom za przybycie. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy Wam radość naszym apelem. Życzymy uśmiechu na każdy dzień !!!

Czytany 1844 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 27 październik 2013 06:46