Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

piątek, 09 październik 2009 17:12

Wymiana międzynarodowa

Napisane przez mgr Joanna Kmieć
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wymiana polsko -  węgierska

 

        W dniu 6 grudnia 2003 roku została podpisana wspólna umowa między Gminą Nowy Żmigród a miastem Putnok na Węgrzech. Uroczystość odbyła się z udziałem władz: wójta, burmistrza, radnych, dyrektorów szkół obu miejscowości. Podpisane umowy o współpracy zaowocowało wymianą młodzieży naszej szkoły i węgierskiej im. Jozefa Peceli z Putnoka. Co roku uczniowie odwiedzają się w ramach wymiany. Szkoła węgierska http://www.peczeli.sulinet.hu/ przygotowuje wspaniałe atrakcje dla polskich kolegów, np.: wycieczka do Egeru, Miszkolca, jaskini Aggtelek, wyjazdy na pływalnie, pokazy tańca, dyskoteki, ogniska, gry i zabawy sportowe. Nasza szkoła stara się, aby goście węgierscy miło spędzili czas w Polsce. Pokazaliśmy im Bieszczady – zalew w Solinie, Krynicę, Magurski Park Narodowy i okolice. Wymiana młodzieży to wspaniały sposób na poznanie kultur obu krajów, zwyczajów oraz sprawdzanie swoich kompetencji językowych, ponieważ młodzież musi porozumiewać się w językach angielskim i niemieckim.

Czytany 1116 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 marzec 2016 17:42
Więcej w tej kategorii: « Wymiana polsko - węgierska 2009