Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

wtorek, 05 luty 2019 13:37

Kulig czyli zimowa sanna

Napisane przez pedagog
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W piątek 25 stycznia 2019r. odbył się  wyjazd na kulig do miejscowości Regietów -  ,,Gładyszów”. W tym miejscu znajduje się największa stadnina koni huculskich hodowanych w Polsce. Na kulig pojechali uczniowie klas: 4a, 4b, 5a, 5b razem było 47 uczniów i 4 opiekunów.

W programie był : 1 godzinny kulig, zabawy na śniegu, zwiedzanie stadniny, miejsca tradycji i obyczajów oraz czas na posiłek.

Celem wycieczki było: poznanie nowego miejsca, zdobywanie nowych doświadczeń, świetna zabawa i integracja zespołów klasowych.

Po przybyciu autokarem do Regietowa i po chwili odpoczynku wsiedliśmy do sań. Sanie mogły pomieścić maksymalnie 5 osób dorosłych lub 6 dzieci. Sań zaprzężonych w dwa konie  było razem 10. W trakcie kuligu był postój dla koni, a uczestnicy mieli czas na zabawy w śniegu. Potem konie ruszyły dalej, aż dojechaliśmy do miejsca z którego wyruszyliśmy. Po kuligu zwiedzaliśmy stadninę z końmi i izbę tradycji. Na końcu zwiedzania poszliśmy do karczmy, gdzie zjedliśmy pyszny i ciepły posiłek.

Po posiłku był znów czas na zabawę. Bawiliśmy się w śniegu, w bitwę na śnieżki, byliśmy na siłowni, zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni, kręciliśmy się na karuzeli, a zabawom  śnieżnym nie było końca. Niestety czas szybko biegł i musieliśmy wyruszyć w powrotną drogę

Wszystkim się bardzo podobało, wróciliśmy zadowoleni chociaż trochę zmarznięci, no ale cóż przecież to zima…..

Uczennice klasy Va

FOTORELACJA

Czytany 177 razy