Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

środa, 30 styczeń 2019 11:52

Misie Ratownisie

Napisane przez pedagog
Oceń ten artykuł
(1 głos)

MISIE  RATOWNISIE

         Od 4 lutego 2019 roku rozpoczyna się w naszej szkole akcja „Misie Ratownisie”,  która ma na celu zbiórkę pluszaków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach i pożarach. Misie będą wręczane dzieciom przez służby ratunkowe i policjantów na miejscach zdarzeń.

 "Miś ratowniś" w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie/odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny

Ty również możesz pomóc! Podaruj swojego misia, który pomoże poszkodowanym dzieciom.  Misie-maskotki mogą być nowe, używane, ale nie zniszczone.   Zatem nie czekaj, pomóż – podaruj!

Wesprzyj szkolną zbiórkę!