Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

środa, 30 styczeń 2019 10:47

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

Napisane przez pedagog
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nasza szkoła wnioskowała o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach   „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3. Udało się!!! Szkoła otrzymała najwyższą dotację na zakup lektur i nowości wydawniczych. Zakupiono 1159 książek,  z tego ok. 50%  to lektury. Liczba osób objętych  programem to 276 uczniów.
Przykłady zakupionych lektur szkolnych: „Czarne stopy”, „Dynastia Miziołków”, „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.
Przykłady zakupionych nowości wydawniczych: „Tam gdzie spadają Anioły”, „Dziennik zakręconej nastolatki”, „Dziennik Cwaniaczka”, „Dwa serca Anioła”, „Martynka poznaje świat”, „Mały Miliarder”, "Auta. Wielka księga opowieści”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, „Chłopaki Chojraki”, „Pamiętnik Zuzy – Łobuzy. Wycieczka nad Bałtyk”, „Bruno i siostry”.
Dzięki temu wsparciu księgozbiór biblioteki został wzbogacony o aktualne pozycje lekturowe i nowe, kolorowe wydania już istniejących budzące większe zainteresowanie uczniów.
Realizacja Programu przyczyniła się do wzrostu aktywności czytelniczej uczniów, zauważalny jest wzrost wypożyczeń, odwiedzin w bibliotece oraz czytelni. Ciekawa szata edytorska zakupionych książek sprawiła, że czytelnicy częściej zaczęli sięgać po nowości. Przekonali się, ze kontakt z książką to znakomita forma spędzania wolnego czasu.

Czytany 85 razy
Więcej w tej kategorii: « Wywiadówka Misie Ratownisie »