Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

sobota, 30 czerwiec 2018 09:57

Sport w naszej szkole

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 to dobry czas, aby podsumować m.in. działania sportowe organizowane w II semestrze w naszej szkole.

15 maja w hali sportowej zorganizowaliśmy Turniej piłki nożnej. I miejsce zajęła drużyna  ze  Szkoły Podstawowej w  Kątach,  II miejsce SP Łężyny, III miejsce SP Dębowiec, IV SP Cieklin i V miejsce drużyna gospodarzy SP Nowy Żmigród. Turniej koordynował pan Stanisław Zoła. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i puchary, które wręczyły: pani dyrektor Alicja Witkowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Bogusława Kostrząb.

Trzy dni później bo 18 maja zorganizowaliśmy w hali sportowej  Turniej piłki siatkowej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród  pana Grzegorza Bary. W turnieju wzięło udział 6 szkół: Nowy Żmigród, Kąty, Dębowiec, Nienaszów, Osiek Jasielski oraz Łężyny.  Drużyny były mieszane 3 dziewczyny i 3 chłopaków. Oto klasyfikacja medalowa:

  1. SP Nowy Żmigród
  2. SP Kąty
  3. SP Dębowiec

Na koniec przyznano nagrody indywidualne dla najlepszej zawodniczki i zawodnika, a byli to uczniowie naszej szkoły Natalia Grzywacz oraz Wiktor Kuczała. Mecze sędziowali panowie: Antoni Hućko  oraz  Tomasz Źrebiec. Koordynatorem turnieju był pan Stanisław Zoła. Nagrody wręczali: pan wójt Grzegorz Bara oraz pani dyrektor Alicja Witkowska.

Piesze rajdy terenowe:

25 maja  odbył się rajd na Kamień nad Jaśliskami (857 m n.p.m.). 18 czerwca był wyjazd w okolice Wysowej, gdzie turyści wyszli na Ostry Wierch (938 m n.p.m.).Wycieczki prowadzi przewodnik beskidzki Tadeusz Wójcik. Organizatorem jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie. Do zdobycia pozostało jeszcze 9 z 18 szczytów. Odznaka Korona Beskidu Niskiego coraz bliżej.

11 czerwca uczniowie klas drugich gimnazjum wybrali się do Cieklina. W zacisznym miejscu na leśnej polanie grali w paintball. Na polu znajdują się zasłony, atrapy zabudowań, a także naturalne zasłony w postaci drzew, zarośli i naturalnych wyrobisk. To wszystko daje nieograniczone możliwości gry, kamuflażu, gry podchodowej w naturalnym lesie. Gra była bardzo emocjonująca. Grali nie tylko chłopcy ale także dziewczyny. Ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczestników. Organizatorami wyprawy byli wychowawcy: pan Stanisław Zoła i pan Antoni Hućko.

Szczegóły i fotorelacje w zakładce SPORT. 

Czytany 333 razy