Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie

czwartek, 18 luty 2016 08:52

Plastyczny Konkurs Biblijny

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

5 lutego w Millenium Hall w Rzeszowie miało miejsce wręczenie nagród w Konkursie Biblijnym pt. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec Wasz jest miłosierny (Łk 6,36)” dla dzieci szkół podstawowych klasy od I do III, organizowanym przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej. Przedmiotem Konkursu było wykonanie pracy plastycznej na arkuszu formatu A3 w której uczeń miał zaprezentować jeden z wybranych przez siebie tematów z Ewangelii św. Łukasza: Wskrzeszenie syna wdowy z Nain (Łk 7,11-17); Pojednana i kochająca grzesznica (Łk 7,36-50); Przypowieść o dobrym Samarytaninie (Łk 10,29-37);  Zagubiona owca (Łk 15,4-7); Syn zagubiony i syn wierny: „syn marnotrawny” (Łk 15,11-32).

Pierwszy etap miał miejsce w 50 szkołach, które wzięły udział w Konkursie. Każda z nich na etap diecezjalny przysłała po 3 najlepsze prace. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Prace konkursowe na II etapie oceniała komisja w składzie: ks. mgr Franciszek Dziedzic – plastyk (przewodniczący), ks. mgr Paweł Batory – plastyk; p. mgr Daria Sikora – plastyczka; ks. M. Dzik, p. Agata Gajdek; p. Justyna Sikora. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Magdalena Nowacka z klasy 3, która zajęła II miejsce. Wśród prac zakwalifikowanych na wystawę znalazła się praca uczennicy Mileny Mroczki z klasy 3. Opiekunem uczennic była pani katechetka Maria Gołębiowska-Bugno. Nagrody laureatom wręczył Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. Po wręczeniu  nagród otworzono wernisaż nagrodzonych prac. Można je oglądać do 22 lutego obok Dagart Galerii na II piętrze w Millenium Hall. Całość zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

 

Czytany 640 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 luty 2016 09:59